ua en ru

ЄБРР надасть на реалізацію вітроенергетичного проекту в Україні кредит у розмірі 13,3 млн евро

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) інвестує у потужності вітрогенерації в Україні шляхом організації пакету фінансування на суму 13,3 млн євро для приватної компанії "Еко-Оптіма", що експлуатуватиме вітроелектростанцію (ВЕС) у Старосамбірському районі на заході України. Кредит складатиметься з двох паралельних траншів: 10-річного кредиту ЄБРР на суму 9,5 млн євро і 15-річного кредиту Фонду чистих технологій (ФЧТ) на суму 3,8 млн євро. Про це йдеться в повідомленні ЄБРР.

Кошти кредиту будуть використані для будівництва і експлуатації ВЕС загальною потужністю 12,5 МВт, яка складатиметься з 5 вітряних турбін і генеруватиме не менше 25,5 ГВт-год щороку. Даний проект підвищить якість і надійність енергопостачання у Львівській області та забезпечить електроенергією понад 10 тис. домогосподарств. ВЕС, що буде введена в експлуатацію до кінця 2012 р., також забезпечить скорочення вуглецевих викидів приблизно на 26 тис. тонн щороку.

Це перший проект, який отримає фінансування в рамках Програми фінансування альтернативної енергетики в Україні (USELF) - інвестиційної програми обсягом 70 млн євро (50 млн євро виділено ЄБРР, 20 млн євро - ФЧТ), призначеної для фінансування приватних українських підприємств, які бажають інвестувати в проекти відновлюваної енергетики в Україні. Технічна підтримка з підготовки проектів, розробки нормативно-правової бази та проведення стратегічного екологічного аналізу фінансується Глобальним екологічним фондом. Це допомогло українським органам влади внести необхідні зміни до нормативно-правової бази для того, щоб зробити проекти відновлюваної енергетики можливими з комерційної точки зору та привабливими для інвесторів.

"Україна має великий потенціал для розвитку генеруючих потужностей відновлюваної енергетики, і даний проект є внеском в його використання. Ми готові підтримувати реалізацію проектів вітряної та сонячної енергетики, малої гідроенергетики й виробництва енергії з біомаси в Україні шляхом надання власних коштів і технічної допомоги", - зазначив керуючий директор ЄБРР у Туреччині, Східній Європі, на Кавказі та в Центральній Азії Олів'є Декамп. "Ми високо цінуємо провідну роль ЄБРР у секторі відновлюваної енергетики в Україні. Здійснення нашого проекту стало можливим завдяки програмі USELF, яка поєднала в собі фінансування ЄБРР і ФЧТ , а також консультаційну підтримку", - додав директор компанії "Еко-Оптіма" Максим Козицький.

ФЧТ був створений для того, щоб пропонувати країнам, які розвиваються, позитивні стимули для впровадження технологій, що мають високий потенціал довгострокової мінімізації викидів парникових газів. В рамках ФЧТ фінансуються програми у 12 країнах та одному регіоні.

У 2006 р. ЄБРР розпочав Ініціативу щодо сталої енергетики для підвищення енергоефективності та пом'якшення наслідків зміни клімату. Банк уже інвестував в Україну 1,3 млрд євро у 60 проектів сталої енергетики загальною вартістю майже €6 млрд.

ЄБРР є найбільшим фінансовим інвестором в Україні. Станом на сьогодні банк узяв на себе зобов'язання щодо надання понад 7,4 млрд євро (9,76 млрд дол.) у рамках 293 проектів.