Своїм перебуванням і роботою в Україні в цілому задоволені 58% іноземних працівників. Про це йдеться в результатах "Огляду особливостей проживання і роботи іноземних громадян в Україні" компанії Ernst&Young.
"Серед негативних аспектів життя в Україні іноземці відзначають корупцію (38%) і бюрократію (14%). Крім того, дуже часто згадувалася грубість (30% відповідей) та відсутність поваги один до одного, з якими іноземці зустрічаються в публічних місцях і транспорті" , - говориться в повідомленні компанії.
Тим не менш, як зазначає E&Y, 61% опитаних іноземних громадян відзначають відкритість, дружелюбність та гостинність українців, ще 19% говорять про їх працьовитість і високу мотивацію. Серед найбільш вподобаних факторів життя в країні також відзначають високі сімейні цінності, чесність партнерів та цікаве співробітництво з талановитими молодими менеджерами.
Більшість іноземних громадян (54%) порекомендували б своїм знайомим відвідати Україну як цікаву країну для туризму. Найбільшою популярністю серед туристів користується Львів (65%), також іноземців привертають Одеса (38%), Київ (35%), Крим (19%) і Ялта (14%).
У той же час, 64% респондентів говорять про негативний бізнес-клімат в Україні. Серед основних проблем вони виділяють: корупцію (75%), порядок оподаткування (49%), митне і торгове регулювання (45%), політичну нестабільність (43%).
За роки роботи в Україні багатьом іноземним громадянам необхідно було звертатись у різні державні інстанції, і лише у 12% із усіх учасників опитування залишилось позитивне враження від такої співпраці. Багато іноземців відзначили високий рівень бюрократії і корупції у всіх державних інстанціях, а також непрофесіоналізм їхніх співробітників. Неодноразово іноземні співробітники стикалися з корупцією у митних, податкових, реєстраційних установах, а також судах.
Більшість опитаних іноземних громадян працюють і живуть в Україні протягом від одного до трьох років (32%), деякі від трьох до п'яти років (20%), і близько третини респондентів живуть в Україні більше п'яти років. Залишатися в Україні більше п'яти років планують 34% іноземних громадян, ще 32% - від одного року до трьох років.
Читайте також: Показники енергоспоживання на душу населення в країнах СНД перевищують середньосвітові, - Ernst & Young