Джонсон назвав вихід Британії з ЄС "дивовижним моментом надії"
Прем'єр Британії вважає своїм завданням об'єднання країни після вступу Brexit у силу
Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон опублікував раніше записане відеозвернення до британців з нагоди виходу країни зі складу Євросоюзу. Про це пише BBC.
Він зазначив, що для багатьох швидкий вихід Великої Британії - "дивовижний момент надії, момент, який, як багато хто думав, ніколи не настане".
"За останні 50 років Євросоюз розвинувся в тому напрямку, який більше не підходить цій країні. І таку оцінку ви, британський народ, дали на виборчих дільницях", - сказав Джонсон.
Для інших, як сказав Джонсон, є полегшення, що спори з приводу Brexit за останні три роки вже позаду. Але він визнає, що для багатьох також існує реальне "відчуття тривоги і втрати" через невідомість перед тим, що чекає попереду.
Прем'єр-міністр каже, що його завдання зараз - "об'єднати країну і вивести нас вперед".
Адаптуючи цитату, вперше використану політиком Вінстоном Черчиллем під час Другої світової війни, він говорить, що момент виходу Британії - "не кінець, а початок".
"Це той момент, коли завіса піднімається для початку нового акту у нашій великій національній драмі", - сказав Джонсон.
"For many people, this is an astonishing moment of hope. A moment they thought would never come."
— Sky News (@SkyNews) January 31, 2020
PM @BorisJohnson has released a video message ahead of Britain's departure from the EU, saying #Brexit "is not an end but a beginning".#BrexitDay live: https://t.co/mr0vtdLS6P pic.twitter.com/RmedGlxlL0
Нагадаємо, 30 січня в Європарламенті офіційно затвердили угоду про припинення членства Великобританії в ЄС. Кількома днями раніше угоду про Brexit підписав британський прем'єр Борис Джонсон, а також з підписом королеви Єлизавети II документ набув статусу закону.
Таким чином, політичний процес виходу Великобританії з Євросоюзу, який тривав з 2017 року, завершився.
Тепер, до 31 грудня 2020 року на території Великої Британії продовжить діяти законодавство Євросоюзу, проте країна вже не буде представлена в інститутах ЄС. Протягом перехідного періоду сторони мають визначитися з подальшим режимом співробітництва, зокрема, в сферах економіки і торговельних відносин.
Уряд Британії до кінця року планує укласти нову торговельну угоду з ЄС. Британська сторона буде наполягати на нульових тарифах і квотах.