ДТЕК завершив реконструкцію енергоблоку Курахівської ТЕС
Після завершення реконструкції в енергосистему України включений енергоблок №9 ДТЕК Курахівської ТЕС (м. Курахове, Донецька обл.). Про це йдеться в повідомленні прес-служби компанії ДТЕК.
Відзначається, що реконструкція продовжить термін експлуатації енергоблоку на 15 років, підвищить його ККД і знизить викиди вугільної золи в атмосферу в 40 разів. Автоматизоване управління енергоблоком зведе до мінімуму вплив людського фактора на процеси управління, що підвищить надійність роботи блоку і термін служби обладнання.
"Це п'ятий модернізований блок з семи, що працюють на станції. Інвестиції в проект склали 762 млн грн. Завдяки реконструкції за останні 7 років потужність Курахівської ТЕС збільшилася на 72 МВт, що порівнянно з електроенергією, необхідною для життя міста з 1 млн жителів", - повідомили в прес-службі компанії.
Під час урочистого пуску енергоблока №9 директор ДТЕК Курахівської ТЕС Анатолій Боричевський зазначив, що за результатами проведеної реконструкції очікується збільшення встановленої потужності блоку з 210 до 225 МВт, збільшення діапазону маневреності від 50 до 100%, зниження питомої витрати палива до 10%.
За словами директора ТЕС, це дасть енергосистемі України додаткову електроенергію та економію паливно-енергетичних ресурсів вже в найближчому осінньо-зимовому періоді.
"Завдяки раніше проведеним ДТЕК реконструкції енергоблоків на своїх теплових електростанціях енергосистема України змогла вистояти у складних умовах зими 2014-2015 рр., браку потужності і вимушеного обмеження роботи багатьох ТЕС, які використовують антрацитові марки вугілля. На жаль, саме відключення в грудні 2014-го змусили всіх усвідомити, що стабільна робота електростанцій - це критично необхідна умова енергонезалежності України. Курахівська ТЕС, перебуваючи буквально у прифронтовій зоні, працювала з максимально можливим навантаженням, усіма своїми енергоблоками і більш того, проводила заплановане оновлення обладнання. Успішне завершення модернізації блоку №9 в умовах воєнних дій - це заслуга кожного співробітника ТЕС, підрядників та керівників станції", - зазначив генеральний директор ДТЕК Енерго Всеволод Старухін.
За його словами, сьогодні головне, щоб на ринку були прозорі правила гри і система тарифоутворення.
"Це дозволить енергетикам не тільки підтримувати безпечний режим роботи енергосистеми, але і продовжувати модернізацію застарілого обладнання. За останні 10 років в Україні проведена модернізація 21 енергоблоку, з них 17 - це енергоблоки станцій ДТЕК, що крім збільшення терміну експлуатації і зниження споживання вугілля дали сумарне збільшення потужності енергосистеми країни на 324 МВт. Ефективне управління інвестиціями, довіру інвесторів і технічна експертиза - це те, що дозволяє нам демонструвати такий результат. Однак в умовах кризи в галузі та країні проведення модернізацій утруднено. Без конкурентного ринку в подальшому роботи з реконструкції енергоблоків стануть нездійсненним завданням", - додав Старухін.
Нагадаємо, роботи з реконструкції йшли 13 місяців, їх виконували більш ніж 1000 співробітників станції та підрядних організацій.
Всього на ТЕС ДТЕК з 2008 по 2015 роки пройшли модернізацію 17 енергоблоків на Зуївській, Курахівської, Луганської, Запорізької, Криворізької, Придніпровської ТЕС, Бурштинської та Добротвірської ТЕС. За цей же період в Україні також модернізовані 4 енергоблоку на державних і приватних ТЕС: Зміївської, Трипільської ТЕС ПАТ "Центренерго" та Старобешівської ТЕС ПАТ "Донбасенерго". На фінансування проектів з реконструкції ДТЕК направив понад 1,2 млрд дол.