Добудова блоків на Хмельницькій АЕС - це шлях до другого Чорнобиля, - О.Прогнімак
Добудова блоків №№3 і 4 на Хмельницькій АЕС - це шлях до другого Чорнобиля. Таку думку висловив лідер партії «Зелені» Олександр Прогнімак.
О Прогнімак і партія «Зелені» також звернулися до Президента України Віктора Януковича з проханням накласти вето на закон, який ратифікує угоди між Кабміном Миколи Азарова і урядом Росії про співробітництво в будівництві енергоблоків №№3 і 4 Хмельницької АЕС. Даний документ Верховна Рада прийняла 12 січня ц.р. Крім того, партія «Зелені» зажадала від Президента, Кабміну і парламенту ввести мораторій на будівництво нових ядерних реакторів в Україні.
«На відміну від держав, що розвиваються, що роблять ставку на альтернативну енергетику, Україна як і раніше віддає перевагу застарілим і небезпечним атомних технологій. Створюється враження, що наша країна не винесла уроків з страшної Чорнобильської катастрофи 1986 р.», - підкреслив О.Прогнімак.
Він нагадав, що в багатьох європейських країнах (Швеції, Італії, Німеччини, Австрії, Іспанії) накладено табу на розвиток атомної енергетики. «Рішення уряду Німеччини в 2010 р. продовжити експлуатацію існуючих атомних станцій (без збільшення кількості реакторів) до 2035 р. викликало масові протести населення», - наголосив лідер партії «Зелені».
Також, за словами О.Прогнімака, дорога добудова нових атомних реакторів Хмельницької АЕС йде врозріз з прийнятою Стратегією державної екологічної політики до 2020 р., якою передбачено довести частина альтернативної енергетики в енергобалансі України у 2015 р. до 25%.
«Прихильники добудови ядерних реакторів в Україні намагаються подати цю подію під соусом благородної мети: зменшення викидів СО2. Однак не згадують про те, що атомні станції - це одна з найстрашніших небезпек забруднення навколишнього середовища в світі, а радіоактивні відходи АЕС не піддаються утилізації. Чорнобильська катастрофа вже навчила людство простій істині: безпечних ядерних станцій не існує. Ми повинні нарешті почати думати про майбутнє наших дітей, а не збільшувати розмір ядерної порохової бочки, на якій давно вже знаходиться Україну», - резюмував політик.