Ми повинні створити медичну систему за зразком наших європейських партнерів, яка б надавала киянам якісну та ефективну допомогу. Про це Київський міський голова Віталій Кличко заявив під час презентації Концепції розвитку системи охорони здоров'я в столиці, передає портал КМДА.
Віталій Кличко підкреслив, що метою столичної влади є створення принципово нової системи, де всі засоби вийдуть з тіні і будуть вкладатися в гідну зарплату лікарів, сучасне медичне обладнання для лікарень, в препарати для київських пацієнтів.
"Ми розраховуємо, що з часом ця система стане основою для переходу на страхову медицину", - підкреслив мер.
Віталій Кличко зазначив, що для створення ефективних умов для роботи медиків та лікування пацієнтів столична влада буде залучати кращий світовий досвід, міжнародні організації, фахівців та інвесторів, які готові допомагати втілювати ноу-хау в медичній галузі столиці.
Мер подякував представників USAID, UNICEF, UNAIDS, ЄБРР, ОБСЄ та інших організацій за ту підтримку, яку вони постійно здійснюють у медичній та інших сферах. За словами Віталія Кличка, місто чекає закордонних партнерів і інвесторів, яким створює максимально сприятливі умови для інвестування в модернізацію охорони здоров'я столиці.
"Ті перетворення, які ми починаємо впроваджувати складні, можливо, болючі, але їх потрібно втілювати", - наголосив Віталій Кличко.
Зазначимо, метою запропонованої Концепції розвитку системи охорони здоров'я Києва є надання більш якісних та доступних медичних послуг для населення, раціональне використання коштів лікарень і створення більш сприятливих умов праці для лікарів.
В рамках концепції планується створити електронну систему обслуговування пацієнтів, зокрема впровадження системи електронної реєстратури, медичної карти і створення єдиної системи обліку.
У міжнародній конференції "Розвиток системи охорони здоров'я міста Києва" взяли участь в. о. міністра охорони здоров'я України Віктор Шафранський, в. о. директора місії USAID Джон Пеннел, директор UNAIDS в Україні Яцек Тишко, голова представництва ЮНІСЕФ Джованна Берберіс, представники дипломатичних представництв в Україні, Світового банку, ЄБРР, Американської торгової палати та інші.
За словами Джона Пеннела, американський уряд підтримує Київ у впровадженні медичної реформи. Крім того, в рамках програми Fast Track Київ отримає технічну і фінансову допомогу. Також столиця отримає підтримку в лікуванні та профілактиці туберкульозу, зазначив представник USAID.
"Як сказав мер, Київ може стати зразком втілення медичної реформи та прикладом для інших міст України", - зазначив Джон Пеннел.