Долар на Форекс сьогодні нейтральний по відношенню до провідних валют
Долар на Форекс нейтральний по відношенню до провідних валют у четвер, 7 листопада. Так, індекс долара на 07:00 за київським часом котирувався на позначці 80,49 пункту, пара євро/долар - на рівні 1,3520. Гравці ринку Форкс не поспішають з важливими торговими рішеннями до публікації ключової статистики цього тижня, яка буде оприлюднена двома порціями - у четвер і п'ятницю. Вона покаже, наскільки впевненим є зростання економіки США, а значить, буде мати вплив на ФРС в питанні про згортання програми QE3.
Між тим до згортання стимулювання, схоже, почали готуватися не тільки фінансові ринки Форекс, але і уряд США. Так, воно оголосило дату проведення першого аукціону з розміщення нових облігацій з плаваючою відсотковою ставкою (Floating Rate Notes, FRNs) - він відбудеться 29 січня 2014 р. Варто зазначити, що Мінфін США (US Department of the Treasuries) прийняв рішення про введення нових цінних паперів вперше за 17 років.
Облігації з плаваючою процентною ставкою припускають обсяг, що змінюється з часом, виплачуваного по цінному паперу доходу, який пропорційний ставці прибутковості купона. Ставка за новими облігаціями буде прив'язана до відсотку за казначейськими векселями з терміном обігу 13 тижнів.
Термін погашення FRNs складе два роки. Мінфін США планує проводити аукціони з розміщення таких паперів кожен місяць. Обсяг першого розміщення складе від 10 млрд до 15 млрд дол. Дохід за облігаціями з плаваючою відсотковою ставкою буде виплачуватися щокварталу. Нові цінні папери покликані урізноманітнити інструменти Мінфіну щодо залучення запозичень і розширити коло інвесторів. Відомство вважає, що дворічні облігації з плаваючою ставкою дозволять фінансувати уряд з мінімальними витратами.
Те, що Мінфін США готовий піти на плаваючий купон для облігацій (по суті, американський варіант LIBOR), - величезна поступка ринку, зроблена в пошуках свіжого попиту на боргові держпапери. В останні роки прибутковість американських облігацій сильно знизилася (за винятком кількох останніх місяців), і велику роль у цьому зіграла ФРС, цілеспрямовано грає на зростання цін бондів. Але за такими цінами американський борг особливо нікому не потрібен, тим більше в тих обсягах, які пропонує ринку Форекс Мінфін. Тепер американці намагаються повернути інтерес гравців до своїх паперів, запропонувавши їм більш складний купон, який зростатиме разом із підвищенням прибутковості ринку Форекс після згортання QE3.