Борг в сумі 20 млн дол. повинен погасити рекапіталізований "Родовід Банк", - рішення апеляційного суду
Апеляційний суд Донецької області сьогодні залишив у силі рішення Господарського суду Донецької області по справі 10/26-пд, яким 22 лютого 2011 р. було розірвано іпотечний договір між ТОВ «Сан Ремо» і «Родовід Банком», під який у 2008 р. «Родовід» взяв кредит на суму 20 млн дол. у «Укрсиббанку». Справа 10/26-пд слухали судді Апеляційного суда Донецької області Дуча Н.М., Склярук О.І. під головуванням Запорощенко М.Д.
Таким чином, борг, який згідно з договором про іпотеку повинно було погасити «Сан Ремо», тепер повинен виплатити рекапіталізований державою «Родовід».
Представили «Укрсиббанку» заявили, що вважають рішення апеляційної інстанції неправосудним і мають намір опротестувати його в суді вищої інстанції - Вищому господарському суді України.
Крім того, судді Донецького обласного апеляційного суду відмовилися заслуховувати представників Міністерства фінансів та Міністерства юстиції, що дало незалежним експертам підстави заявити про ігнорування судом апеляційної інстанції прямих державних інтересів.
Раніше аналітики заявляли, що рішення Донецького обласного госпсуду про розірвання іпотечного договору між ТОВ «Сан Ремо» і «Родоводом» створило небезпечний прецедент, який може негативно вплинути на всю українську банківську систему, а також іпотечне кредитування.
Нагадаємо, в 2008 р. «Родовід Банк» під заставу торгово-офісного центру в Києві площею 10 тис. кв м взяв у «УкрСибБанку» кредит на суму 20 млн дол. Поручителем по кредиту виступило ТОВ «Сан Ремо». У 2009 р. «Сан Ремо» розпочало процедуру банкрутства, після чого екс-власники «Родовід Банку» Сергій Бубка, Сергій Дядечко та Денис Горбуненко, а також пов'язані з ними компанії ведуть судові суперечки щодо можливості неповернення кредиту і неможливості звернення стягнення на закладені активи. 22 лютого 2011 р. Госпсуд Донецької області ухвалив рішення про недійсність договору іпотеки від 23 липня 2008 р., під який «Укрсиббанк» видав «Родовіду» кредит.
ЗМІ раніше повідомляли, що екс-власники «Родовіду» можуть таким чином намагатися вивести застави з-під виданих кредитів.