Борг "Укринтернэнерго" за поставки електроенергії в Крим склав понад 400 млн грн
Борг ДП "Укринтернэнерго" перед ДП "Енергоринок" за поставки електроенергії в Крим склав 405 млн грн. Ці цифри наведені в даних "Енергоринку" про стан розрахунків станом на 9 лютого 2015 р.
У той же час, в контракті на постачання електроенергії з Росії, у статті "Порядок розрахунків", йдеться про те, що енергія, що постачається, повинна бути передоплачена. В п. 3.10.1 договору сказано, що "Не пізніше 27 числа місяця, що передує розрахунковому періоду, покупець здійснює оплату 50% вартості узгодженого в щомісячному угоді кількості електроенергії шляхом перерахування грошових коштів на рахунок продавця". Ще 30% покупець перераховує не пізніше 10-го числа розрахункового періоду, та суму, що залишилася, - до 23 числа місяця, наступного за розрахунковим. Зазначимо, покупцем є дочірнє підприємство ВАТ Інтер РАО - ТОВ "ЦОР", продавцем - ГПВЭД "Укрінтеренерго".
Нагадаємо, минулого тижня в ході години запитань до уряду народний депутат від фракції "Народний фронт" Павло Пинзеник повідомив, що ДП "Укрінтеренерго" недоплатило в ДП "Енергоринок" понад 300 млн грн (станом на кінець січня) за електроенергію, поставлену в окупований Крим в січні і взагалі не розрахувалася за лютневі поставки.
Як повідомлялося раніше, в кінці 2014 р. ДП "Укрінтеренерго" і "Інтер РАО" підписали контракт на постачання електроенергії з Росії.
Пізніше прем'єр-міністр Яценюк звинуватив міністра енергетики та вугільної промисловості Демчишина в здачі національних інтересів і доручив за 10 днів розслідувати обставини підписання з РФ контрактів по електроенергії.
Експерти відзначають, що, за підсумками січня, коли Україна почала імпортувати електроенергію, обсяги вироблення українських ТЕС впали на 16%, а обсяги падіння закупівель українського вугілля можна зіставити з місячним виробництвом шахт Львівсько-волинського басейну.
В ході службового розслідування Кабінету міністрів щодо контрактів з РФ, за словами нардепа Пинзеника, виявлені ознаки державної зради.
Народні депутати Олег Мусій, Вікторія Войцицька та Юрій Левченко подали депутатські запити щодо контрактів. Міністр енергетики Володимир Демчишин продовжує наполягати на тому, що закуповувати російську електроенергію вигідніше, ніж українську, і що укладені контракти в цілому вигідні Україні. У той же час міністр не оприлюднив контракти.
10 лютого Кабмін передав МВС, ГПУ і СБУ результати службового розслідування щодо "кримських контрактів".