Банкіри прогнозують, що причиною проросту доходів банків стане дисципліноване повернення позичальниками боргів минулих років і зменшення відрахувань у резерви.
"Банківська система на даному етапі надійна і демонструє поступовий вихід з кризи, тому варто очікувати приросту і в цьому році. На цей рік песимістичний прогноз - повторення торішніх результатів, а в кращому випадку - зростання прибутковості банків як мінімум до 7 мільярдів гривень", - зазначає голова правління "Індустріалбанку" Леонід Гребінський.
За його словами, причиною високих результатів банків з початку року стало підвищення відповідальності позичальників.
"Не скажу, що покращилась якість нових позичальників, але відповідальність діючих які брали кредити кілька років тому, стала краще. Одночасно банки ефективно працювали з проблемними кредитами, їх кількість у портфелі дещо скоротилася", - розповідає банкір.
За словами заступника голови правління банку "Контракт" Павла Крапівіна, в 2013 р. позитивна динаміка зростання доходів повинна продовжитися.
"Це початок тенденції, своєрідний розворот, який дався великий "кров'ю" минулих років. Але сьогодні вже можна говорити, що зростання продовжиться, буде більше 5 мільярдів, оскільки я не думаю, що так сильно стрибнуть процентні витрати", - відзначає банкір.
Однак, за словами фінансиста, причини, які стимулювали зростання банківського сектора в минулому році, будуть сприяти приросту доходів і в цьому році.
«У минулому році причиною зростання доходів стало зменшення обсягів відрахувань для формування резервів, продаж портфелів проблемних позик банками часто призводила до розформування резервів, оскільки в більшості вони були утворені за рахунок відсотків. Сприяли зростанню також ефективна робота з повернення кредитів, поліпшенню фінансового стану позичальників. Крім цього, ніхто не відмовляється і від того, що потрібно скорочувати витрати, це роблять практично у всіх банках. Відповідно ця динаміка продовжиться і в нинішньому році», - упевнений Крапівін.
Нагадаємо, прибуток українських банків у січні-квітні 2013 р. склала 4,1 млрд грн, що в 2,3 рази більше показника за аналогічний період 2012 року (1,8 млрд грн). Вперше після трьох років збиткової діяльності в 2012 році банки вийшли на прибутковий рівень, заробивши 5 млрд грн.