Прибутковість дворічних німецьких облігацій вперше стала "мінусовою"
Прибутковість німецьких облігацій з терміном обігу 2 роки в ході ранкових торгів на деякий час вперше в історії стала негативною. Прибутковість бондів ФРН вранці опустилася до -0,002%, передає Bloomberg.
Втім, вже 11:13 за київським часом їх вартість піднялася до 0,005% річних.
Аналітики пояснюють таке зниження прибутковості різким збільшенням попиту на надійні німецькі папери.
У зв'язку з такою популярністю німецьких цінних паперів Центробанк Німеччині в кінці травня оголосив про намір випустити облігації на 5 млрд євро з нульовою ставкою прибутковості. Аукціон на цінні папери з погашенням через два роки відбудеться незабаром. Ніколи раніше Німеччина не випускала облігації, які б не приносили інвесторам жодного прибутку.
Рішення про випуск облігацій з нульовою ставкою прибутковості було прийнято на тлі різкого збільшення попиту на надійні цінні папери. Зокрема, минулого тижня, як зазначало Agence France-Presse, 10-річні облігації Німеччини стали продаватися з рекордно низькою прибутковістю в 1,47%.
Облігації Німеччини вважаються найнадійнішими в Європі. Борги найбільш постраждалих від кризи держав - наприклад, Італії та Іспанії, зараз, навпаки, торгуються з рекордною прибутковістю. Десятирічні борги цих країн оцінюються з прибутковістю більше 6%.
Багато експертів, у тому числі і мільярдер Джордж Сорос, раніше закликали Європу випустити єдині облігації єврозони, які б допомогли країнам, що постраждали від боргової кризи, отримати гроші за меншими ставками. Проти цього незмінно виступала Німеччина, адже їй в такому випадку доведеться гарантувати виконання зобов'язань перед інвесторами іншими країнами.
22 травня стало відомо, що Німеччина не змінила свою точку зору і буде на червневому саміті глав держав - ЄС наполягати на тому, щоб такі папери не були випущені.