Видобуток сланцевого газу в Україні - наочний приклад ігнорування думки громадян, - Медведчук
Здається, наша влада серйозно ставить на сланцевий газ. Його видобуток припускає технологію т.зв. гідророзривів - процес, що веде до вкрай важким екологічних наслідків: отруюється вода, повітря, знищуються ландшафти і навіть можливі землетруси, провокується зростання кількості онкологічних захворювань. Таку думку в своєму блозі висловив лідер громадського руху "Український вибір" Віктор Медведчук.
"США, володіючи величезними територіями, можуть організовувати видобуток сланцевого газу в малонаселеній місцевості, де, принаймні, шкоду, завдану здоров ' ю населення, мінімальний. І навіть при цьому в штатах Нью Джерсі та Нью-Йорк видобуток сланцевого газу законодавчо заборонено.
Для європейських країн характерні висока щільність населення і вже сформований високий рівень промислової навантаження на територію, що істотно підвищує вимоги екологічної безпеки. З урахуванням цих чинників, Франція відмовилася від реалізації проектів з видобутку сланцевого газу на своїй території.
На думку багатьох авторитетних вітчизняних експертів, Україні набагато більше відповідає досвід Франції, а не США", - зазначив Медведчук.
"З колишніх соціалістичних країн, які володіють значними запасами сланцевого газу, рішення про відмову в його видобутку з екологічних причин прийняли Болгарія і Румунія. При цьому рівень підготовки до видобутку в Румунії був дуже високим: очікувалося, що перша свердловина буде пробурена вже в першій половині 2012 р. Але уряд країни вважає, що екологічні пріоритети важливіше економічної вигоди. У Польщі можливості видобутку сланцевого газу обговорюються вже досить давно. При цьому польська громадськість бере в цьому процесі активну участь, на відміну від української. Чинна влада воліє вирішувати такі келійно, без урахування реального думки населення. Як вона ігнорує і думка більшості громадян країни, які воліють повноцінну інтеграцію з Росією і Білоруссю курсом на перебування в "передбаннику" Європи.
Видобуток сланцевого газу в Україні - наочний приклад того, як ігнорування думки громадян, може вже в найближчому майбутньому призвести до цілком реальним негативних наслідків, які не можна буде компенсувати ніякими економічними, а тим більше дуже сумнівними політичними вигодами. Питання поставлений в заголовок, на жаль, має однозначну відповідь", - підкреслив лідер "Українського вибору".