Видобуток сланцевого газу в Україні може привести до екологічних проблем. Про це сказано в повідомленні прес-служби громадського руху "Український вибір".
"Депутати Донецької і Харківської облрад у присутності міністра екології та природних ресурсів Олега Проскурякова схвалили проект угоди з Shell про розробку Юзівського родовища сланцевого газу, що знаходиться якраз на території цих двох областей. На думку міністра, "у разі успіху пошукових робіт на Юзівське родовищі, ми вже через 5-6 років зможемо вийти на обсяги видобутку газу в кілька мільярдів кубометрів на рік, а через 10 років - на обсяги в 8-10 і більше млрд куб. м газу". У разі ж відсутності успіху, про що Проскуряков промовчав, ми будемо мати великі екологічні проблеми або невелику екологічну катастрофу в регіоні, який і без того не може похвалитися особливою екологічною чистотою", - говориться в повідомленні прес-служби, підкреслюючи, що ще в 2004 р. в України були довгострокові контракти на постачання в країну дешевого російського і туркменського газу.
"Через 5 років ми туркменський газ втратили в принципі, а російський отримали по неадекватно високою ціною. Нова влада зуміла досягти певних успіхів, отримавши знижку на газ у розмірі 100 дол. за тисячу кубометрів, але на цьому справа й скінчилося - ціна на газ залишається високою, а транзитні потужності України все менш затребувані. На цьому тлі розвиваються різні проекти альтернативного газопостачання української економіки", - нагадує "Український вибір".
При цьому громадський рух звертає увагу на два факти:
- видобуток сланцевого газу настільки екологічно ризикована (основна небезпека полягає в попаданні використовуваних для його видобутку хімікатів у водоносні горизонти), що в Болгарії, Чехії та Франції заборонили використовувати гідророзрив (фрекинг), а в Німеччині заборонили видобувати сланцевий газ там, де використовують підземні джерела водопостачання.
- Shell нещодавно відмовився від видобутку сланцевого газу в Польщі, яка є європейським лідером по запасах цього палива.