Україна до кінця нинішнього року має намір збільшити квоти на імпорт коксу до 300 тис. тонн з нинішніх 210 тис. тонн, а також квоти на поставки коксівного вугілля на 1 млн тонн. Це передбачено прийнятими напередодні постановами уряду.
«Таким чином, Україна виконає вимоги Євросоюзу і Світової організації про зняття торгових обмежень за даними товарними позиціями», - заявив перший віце -прем'єр- міністр Сергій Арбузов.
Він нагадав, що проблема імпортного коксу була одним з так званих «торгових подразників» у відносинах України та ЄС і, зокрема, піднімалася під час недавньої зустрічі першого віце-прем'єра з єврокомісаром де Гухтом у Брюсселі.
«Ще одне зобов'язання України виконано, ще один крок зроблено до успіху Вільнюського саміту», - прокоментував Арбузов.
Він зазначив, що обмеження на поставки коксівного вугілля були введені у зв'язку з утворилися його надлишками на ряді підприємств, що могло призвести до виникнення надзвичайних ситуацій .
Зараз рішення уряду передбачає збільшення квоти на імпорткоксівного вугілля додатково на 1 млн тонн. Квота на імпорт коксу до кінця поточного року буде збільшена на 90 тис. тонн - до 300 тис. тонн.
«Повернення і поступове відновлення імпортних квот - одне з очікувань Євросоюзу напередодні підписання Угоди про Асоціацію. Крім того, використання імпортного коксу збільшить ефективність роботи доменних печей і дозволить досягти більш високих якісних показників випущеної продукції», - зазначив Сергій Арбузов.
Раніше питання про введення Україною обмежень на поставки коксу та коксівного вугілля розглядався на спеціальному засіданні СОТ з питань ринкових обмежень.
Нагадаємо, вчора на засіданні уряду прийнято дві постанови Кабміну «Про внесення зміни у додаток 8 до постанови Кабінету Міністрів України від 19 грудня 2012 року №1201» (щодо забезпечення коксохімічних підприємств коксівним вугіллям), а також «Про внесення зміни у додаток 8 до постанови Кабінету Міністрів України від 19 грудня 2012 року №1201» (щодо забезпечення металургійних підприємств коксом).