Дніпропетровська область стала лідером серед регіонів за обсягом доходів бюджетів, - Мінрегіон
Також Дніпропетровська область випереджає інші регіони за показниками експорту товарів на душу населення
Найбільший обсяг доходів місцевих бюджетів у розрахунку на душу населення регіону за 2016 рік, без урахування Києва, зафіксовано у Дніпропетровській (5,2 тис. гривень) та Київській областях (4,8 тис. гривень). Про це свідчать дані моніторингу соціально-економічного розвитку регіонів, підготовленого Мінрегіоном в травні 2017 року.
Крім того, Дніпропетровська область лідирує серед областей за показниками доходу на душу населення в 2016 році. У Дніпропетровській області цей показник становить - 43458,3 гривень, друга - Запорізька область (42117,8 гривень), третя - Київська (39177,9 гривень, без урахування Києва).
За підсумками минулого року найбільший обсяг капітальних видатків з місцевих бюджетів, що припадають на одного жителя регіону (без урахування столиці), зафіксовано у Дніпропетровській (1,6 тис. гривень), Харківській (1,4 тис. гривень), а також Полтавській і Одеській областях (1,3 тис. гривень).
Також Дніпропетровська область випереджає інші регіони за показниками експорту товарів на душу населення - 1807,1 доларів. На другому місці - Миколаївська область (1442,4 доларів), на третьому - Запорізька (1311,1 доларів).
Що стосується рівня зайнятості в регіонах, у Дніпропетровській та Харківській областях він становить понад 59%, у Київській та Миколаївській - 57,8%.
Як раніше заявляв голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко, зростання регіональних соціально-економічних показників є одним з реальних результатів процесу децентралізації в країні.
"Ми реалізуємо ініціативи президента Петра Порошенка, що стосуються процесів децентралізації в державі, демонструючи на конкретних справах, наскільки розширилися можливості для місцевих громад", - зазначив Резніченко.
Нагадаємо, Україна піднялася на 18 позицій у світовому рейтингу відкритості даних. За словами прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, Україна зайняла 44 місце серед 115 країн світу, що входять до дослідження Open Data Barometer про стан розвитку відкритих даних у світі.