З початку 2016 року фахівці ПАТ "Дніпрогаз" провели близько 13 тисяч перевірок газового обладнання серед своїх клієнтів. В ході планового технічного обстеження (ПТО) внутрішньобудинкових систем газопостачання було виявлено понад 1,6 тисячі порушень, третина яких – з-за самовільну заміну і втручання споживачів у роботу газових приладів, повідомляє прес-служби компанії.
Зазначається, що працівники газової компанії систематично перевіряють стан газового обладнання у споживачів. Про планове обстеження газових приладів "Дніпрогаз" заздалегідь інформує органи місцевої влади, балансоутримувача житлового фонду і безпосередньо своїх клієнтів. Адже важливо, щоб під час ПТО фахівці компанії отримали доступ до газових приладів для їх перевірки. Але це не завжди можливо. Так, з початку року зареєстровано 30,1 тисяч фактів недопуску до об'єктів через відсутність мешканців, понад 2,7 тисяч абонентів відмовилися від обстеження газових приладів.
"Одними з найбільш поширених технічних порушень, які виявляють працівники ПАТ "Дніпрогаз" в ході ремонтних, аварійно-відновлювальних робіт чи під час ПТО, є самовільна заміна газового обладнання, несправність автоматики безпеки газового обладнання, втручання в роботу димових і вентиляційних каналів, використання застарілого обладнання", - пояснює перший заступник Голови правління – головний інженер ПАТ "Дніпрогаз" Юрій Безпрозваний
Так, для недопущення нещасних випадків при виявленні несправностей і їх усунення необхідно відключати газ, як це зазначено в п. 5.7. розділу 5 глави 5 Правил безпеки систем газопостачання (ПБСГ).
Також повідомляється, що крім самовільної заміни газових приладів, співробітники компанії фіксують чимало порушень, пов'язаних з переплануванням кухонь, використанням несертифікованих димовідвідних труб, установкою електричних витяжок у вентиляційних каналах, наявністю різьбових з'єднань і т. д, що створює загрозу безпеки самих споживачів газу.
У прес-службі підкреслюють, що технічне обслуговування газового обладнання здійснюється на підставі "Положення про технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових будинків, громадських будівель, підприємств побутового та комунального призначення". Згідно цього Положення квартири і будинки, в яких працюють тільки газові плити, підлягають перевірці 1 раз на 3 роки. У приміщеннях, де працює понад газових приладів (колонки, котли, печі, конвектори), перевірка повинна виконуватися щороку.
Так, на сьогоднішній день на обслуговуванні ПАТ "Дніпрогаз" знаходиться 398,2 тисяч газифікованих квартир і будинків, в яких розміщені: 441,9 тисяч газових плит, 108,9 тисяч проточних газових водонагрівачів, 123,6 тисяч опалювальних газових котлів.