ua en ru

Для приєднання Українського нотаріального співтовариства до Міжнародного союзу нотаріату необхідні дві зміни в законодавство України, - Мерлотті

Міжнародний союз нотаріату сподівається на входження Української нотаріальної спільноти в це міжнародне об'єднання нотаріальних корпорацій. Про це заявив президент Комісії з міжнародного нотаріальної співпраці Міжнародного союзу нотаріату Мішель Мерлотті в ході зустрічі з міністром юстиції України Олександром Лавриновичем, передає прес-служба Мін'юсту.
За словами Мерлотті, на сьогодні з тих країн, де функціонує система Латинського нотаріату, тільки дві країни - Україну і Білорусія - не приєдналися до Міжнародного союзу нотаріату. В цілому, повідомив він, членами цього об'єднання є 82 країни, розташовані на 5 континентах світу.
Під час зустрічі Мерлотті обговорив з Лавриновичем хід реформування нотаріату в Україні, розвиток і зміни законодавства, що регулює діяльність нотаріату в країні. Зокрема, президент комісії Міжнародного союзу нотаріату позитивно оцінив останні законодавчі зміни в Україні, зокрема ті, якими були зрівняні в правах державні і приватні нотаріуси.
За словами Мерлотті, на сьогодні для приєднання нотаріального співтовариства України до Міжнародного союзу нотаріату необхідно внести лише дві зміни у чинне законодавство, які б, по-перше, максимально зменшили адміністративний нагляд держави за діяльністю нотаріату і визначили Нотаріальну палату Україні єдиним органом самоорганізації та регулювання нотаріальної діяльності в країні. По-друге, на думку представника міжнародної нотаріальної спільноти, в Україні має бути прийнятий Деонтологічний (етичний) кодекс нотаріусів.
При цьому, як зазначив Лавринович, такі ініціативи мають виходити від самої нотаріальної спільноти в Україні. За словами міністра юстиції, в разі наявності такої ініціативи, Міністерство юстиції буде сприяти її законодавчої реалізації. Міністр назвав неможливим адміністративне втручання держави в самоорганізацію нотаріальної спільноти.
Крім того, повідомив міністр юстиції, в рамках реформи нотаріату в Україні, яка на цьому етапі вже добігає кінця, Міністерство юстиції всіляко заохочує нотаріусів до об'єднання в єдину Нотаріальну палату. Крім того, Міністерство юстиції виступає за передачу якомога більшого обсягу повноважень, які сьогодні виконує держава, саме цьому добровільному громадському об'єднанню нотаріусів.
Міжнародний союз нотаріату був створений в 1948 році з метою представництва нотаріату в міжнародних організаціях; співпраці з національними, в тому числі нотаріальними, організаціями, вивчення та вдосконалення права в області нотаріальної діяльності; поширення принципів Латинського нотаріату; організації міжнародних конгресів.