Для підписання УА з ЄС не буде ніяких політичних перешкод, - Томбінський
Для підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом не буде ніяких політичних перешкод. Про це посол Європейського Союзу Ян Томбінський повідомив сьогодні на брифінгу під час прес-конференції в Кабінеті міністрів, нагадавши, що Україні необхідно для підписання угоди реформувати судову систему, виборче законодавство, а також вирішити проблему з екс-прем'єром Юлією Тимошенко, передає кореспондент РБК-Україна.
"Ви всі добре знаєте, яким повинен бути політичний клімат і політична обстановка, щоб ця асоціація була підписана у Вільнюсі. Ми ще не дійшли до того моменту, коли всі політичні умови зараз виконані, нам залишилося ще кілька тижнів, щоб закінчити всі у Верховній Раді. Я думаю, що після прийняття того рішення, яке сьогодні одноголосно прийняли на Кабінеті міністрів, не буде ніяких політичних перешкод для підписання асоціації", - сказав Томбінський.
Він зазначив, що не бачить небезпечних рішень з боку ЄС і також з боку України.
Зазначимо, раніше українські ЗМІ повідомляли, що Європейський Союз може ускладнити ратифікацію угоди про асоціацію з Україною. Зокрема, крім пунктів щодо зони вільної торгівлі в перелік пунктів так званого тимчасового застосування угоди можуть включити деякі політичні розділи.
Нібито європейська сторона дещо змінила свій підхід щодо умов початку так званого тимчасового застосування угоди (до його ратифікації всіма 28-ма парламентами країн-членів ЄС). Якщо раніше передбачалося, що для цього буде достатньо лише ратифікації УА Верховною Радою, а європейська сторона окремим документом ратифікує обсяг, у якому угода буде тимчасово виконуватися, то зараз йдеться ще й про необхідність провести ратифікацію УА в Європарламенті до початку тимчасового застосування.
Крім того, європейська сторона, обговорюючи обсяг, у якому угода про асоціацію буде тимчасово виконуватися, не має наміру обмежуватися лише розділами, присвяченими створення зони вільної торгівлі (як передбачалося раніше), а, цілком імовірно, включить до переліку і деякі політичні розділи, щоб контролювати Київ на шляху побудови повноцінної європейської демократії, особливо в переддень президентських виборів 2015 р.
Нагадаємо, у листопаді у Вільнюсі відбудеться саміт Східного партнерства, на якому очікується підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Політична риторика керівництва країни останнім часом була підкреслена проєвропейськими гаслами, хоча на словах від співпраці з МС Україна теж не відмовляється.
Сьогодні Кабмін схвалив проект угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
Європейські країни готові підписати УА з Україною за умови, що Київ виконає взяті на себе зобов'язання. Євросоюз не має наміру скорочувати перелік вимог, висунутих Україні для підписання угоди про асоціацію, однак готовий піти на компроміси. Янукович пообіцяв, що Україна виконає всі вимоги.
А спікер парламенту Володимир Рибак заявив, що Україна вже в жовтні ц.р. виконає всі умови для підписання Угоди про асоціацію з Європейським союзом, включаючи правові рішення проблеми з звільненням екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко та її лікуванням в Німеччині.