Дискусійним у проекті закону про вибори нардепів є питання пропорційної системи, - Литвин
На сьогоднішній день дискусійним в питанні розробки законопроекту про вибори народних депутатів залишаються теми пропорційної системи і прохідного бар'єру. Про це на брифінгу у Верховній Раді України (ВР) заявив спікер ВР Володимир Литвин, передає кореспондент РБК-Україна.
"Дискусійним залишаються моменти - пропорційна система, яке співвідношення. Але той факт, що сьогодні обидві фракції (обидві сторони переговорного процесу) погодилися вести мову про пропорційну систему заслуговує уваги та підтримки. Хочу відзначити, шановні колеги, що якщо всього 150 депутатів обирати за пропорційною системою , це буде депутат, який ніколи не зможе попрацювати на величезному окрузі ", - сказав Литвин.
Він нагадав, що на сьогоднішній день найменший виборчий округ 5 і більше районів - "Ви собі уявіть як депутат, який буде обраний від людей за пропорційною системою може працювати на території з 8-10 районів. Я думаю, що це дуже складно ... і тому нам в цьому плані потрібно знайти компроміс ", - заявив Литвин.
Говорячи про тему виборчого бар'єру, яка також за його словами є дискусійною, Литвин підкреслив: "Я думаю, що цей показник можна об'єднати з можливістю брати участь у виборах блоків і заявити знову-таки компромісне рішення - розведемо цю позицію: один показник для політичних партій , інший показник для блоків. Але все це я думаю, є темою для діалогу і для знаходження рішення ", - сказав Литвин.
Він зазначив, що сьогодні о 14:00 відбутися засідання тимчасової слідчої комісії з даного питання. "Як мене проінформували у них є домовленість взяти за основу проект, який був напрацьований робочою групою під головуванням міністра юстиції Олександра Лавриновича, яка була створена за дорученням Президента України і який знаходився на вивченні у Венеціанської комісії, і в нього внести ряд принципових пропозицій щодо яких сьогодні йде дискусія ", - додав спікер.
Він зазначив, що більшість зафіксованих пропозицій, які висловлюють фракції, необхідно врахувати, оскільки навколо них "не може бути ніяких розбіжностей"