Дипломатичні джерела у Відні підтверджують дані про початок роботи заводу зі збагачення урану в Ірані
Дипломатичні джерела у Відні підтверджують інформацію, що з'явилася напередодні в іранських ЗМІ, про те, що Тегеран почав роботи зі збагачення урану на заводі "Форду", потужності якого розташовані в підземних бункерах в товщі гірського масиву неподалік від міста Кум (156 км на південь від столиці країни - м. Тегерана), передає Reuters.
Експерти Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) поки не коментують дану інформацію.
У серпні 2011 р. в Ірані почалися роботи з переміщення центрифуг для збагачення урану з м. Натанці в підземний бункер "Форду".
На початку червня 2011 р. у Тегерані озвучили намір перенести в "Форду" 20% потужностей зі збагачення урану з метою потроєння виробітку. Раніше колишній глава атомного агентства Ірану Алі Акбар Салехі пояснював, що місце розташування заводу покликане убезпечити виробництво від можливих авіаударів американських і ізраїльських ВВС - новий збагачувальний завод розташований в товщі гірського масиву.
За твердженням влади Ісламської Республіки, Тегеран розпочав будівництво даного заводу в другій половині 2007 р., проте експерти МАГАТЕ в своєму розпорядженні мають дані, що роботи розпочалися роком раніше. МАГАТЕ неодноразово зверталося до влади країни з запитами про надання додаткових відомостей про об'єкт, проте до цих пір прохання агентства залишалися без задоволення. В останньому зведенні МАГАТЕ щодо іранського ядерного досьє зазначається, що станом на 21 травня 2011 р. в "Форду" не було жодної центрифуги, а аналіз взятих проб вказав на відсутність на об'єкті збагаченого урану.
Ізраїль і ряд країн Заходу підозрюють Іран у спробах створити ядерну зброю. Іранський уряд заявляє, що його ядерна програма носить мирний характер. Переговори з Іраном з питання ядерної програми цієї держави поки не принесли якихось суттєвих результатів. Представники "шістки" міжнародних посередників (Росія, США, Франція, Великобританія, Китай і Німеччина) закликають Тегеран відмовитися від збагачення урану, тоді як іранська сторона продовжує послідовно відстоювати своє право на розвиток "мирного атома".