Керівника детективів НАБУ підозрюють у маніпуляціях з експертизою у справі про смертельне ДТП
Мова йде про ДТП за участю Калужинського від 2005 року
В справі смертельного ДТП за участю колишнього прокурора Обухівської прокуратури, а нині керівника детективів НАБУ Андрія Калужинського, могли мати місце маніпуляції з експертизою, які начебто й допомогли йому уникнути відповідальності.
Про це йдеться в розслідування "Секретних матеріалів" на телеканалі "1+1".
Мова йде про ДТП за участю Калужинського від 2005 року. Водій на смерть збив пішохода на освітленому перехресті. Від отриманих травм пішохід Максим Ткаченко помер на місці подій.
Як йдеться в сюжеті, справу було закрито у звязку з токсикологічною експертизою, згідно з якою у Ткаченка в крові знайшли 1,78 проміле етилового спирту. Це дозволило прокурору уникнути покарання, оскільки справу було закрито судом за відсутності складу злочину.
Однак, журналісти звертають увагу, що експертизу було зроблено у лютому 2006 року, тобто через півроку після ДТП. Тоді як, в таких випадках експертизу призначають невідкладно.
Крім того, в експертизі від 8 листопада 2015 року зазначалось, що пішохід на момент смертельного наїзду не лежав на дорозі, а перебував у вертикальному стані і рухався.
"Проведена у 2006 році додаткова експертиза по факту й врятувала на той час прокурора Калужинського від 10 років в'язниці, через те що жертва була напідпитку", - говориться в сюжеті.
Сам Калужинський відмовився прокоментувати виявлені деталі цієї справи, в НАБУ так само залишили запит без відповіді, зазначають журналісти.
Нагадаємо, раніше народний депутат Олександр Дубинський звинуватив директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника в прикриванні начальника головного управління підрозділу детективів НАБУ Андрія Калужинського від кримінальної відповідальності за смертельний наїзд на людину. Нардеп звернувся в прокуратуру і МВС і просить правоохоронців взяти під контроль цю справу.
Як відомо, раніше Ситник підтвердив, що один зі співробітників відомства, Андрій Калужинський, є його кумом.
Крім того, 28 серпня Конституційний суд України визнав неконституційним призначення Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро України. Неконституційним визнали указ про його призначення.