В цьому році у святковому параді бере участь військова авіація
День незалежності - один із головних свят для України. 27 років тому 24 серпня був підписаний Акт проголошення незалежності України, який розпочав нову сторінку в історії нашої країни. Традиційно цей день відзначається військовим парадом на головній вулиці Києва - Хрещатику. Докладніше про те, як святкують День незалежності 2018, онлайн-трансляція військового параду - в матеріалі РБК-Україна.
11:50 На цьому парад до Дня незалежності 2018 закінчився. Але святкові заходи тривають. Раніше ми повідомляли про те, які події в рамках святкування 24 серпня проходять у Києві, а такожак святкуватимуть День незалежності в інших містах України.
11:40 Відкриває повітряний компонент параду армійська авіація сухопутних військ ЗСУ. Вертольоти Мі-8 12-ї окремої бригади армійської авіації.
Мі-14 10-ї морської авіаційної бригади
Військово-транспортний літак АН-26
Вантажний військово-транспортний літак ІЛ-76 в супроводі багатоцільових винищувачів Су-27
Ан-178
11:33 Зведений розвідувальний підрозділ, озброєний вітчизняними безпілотними авіаційними комплексами. Ці комплекси застосовуються на відстанях від 30 до 80 км для виявлення наземних об'єктів з повітря, ведення спостереження за ними, передача оперативної інформації і отримання точних географічних координат у режимі реального часу.
11:32 До трибуни наближається підрозділ, озброєний комплексами С-300. Система призначена для виявлення важливих адміністративних, промислових і військових об'єктів. Рухаються зі швидкістю до 4000 км на годину.
11:30 Нові вітчизняна розробка, радіолокаційний комплекс розвідки артилерії. Використовується для визначення координат вогневих позицій ворожої артилерії на великих відстанях. На параді комплекс супроводжує батарея тактичних ракетних комплексів "Точка".
11:29 Реактивна система залпового вогню "Вільха"
11:27 Самоходные155 мм гаубиця 2С22"Богдана" вітчизняної розробки у супроводі підрозділу самохідних знарядь 43-ї окремої артилерійської бригади.
11:25 Протитанковий підрозділ на спеціалізованих броньованих автомобілях "Дозор", які оснащені переносними протитанковими комплексами Javelin (Джавелин). Нагадаємо, що ці комплекси в рамках військово-технічної допомоги Україна одержала від США в травні 2018 року.
11:24 Протитанковий підрозділ на спеціалізованих броньованих автомобілях "Козак-2" українського виробництва. Оснащений протитанковими ракетами. Може наносити несподівані удари по ворогу на дальність до 5 км і швидко змінювати свою позицію.
11:23 Штурмовий підрозділ морської піхоти на БТР 79, виробництва Миколаївського бронетанкового заводу. Завдяки модернізації вони отримали принципово нові маневрені властивості та економічні двигуни, що значно розширило район їх застосування.
11:22 Десантно-штурмовий підрозділ 95-ї окремої десантно-штурмової бригади на бронетранспортерах БТР-3ДА вітчизняної розробки. На них встановлено бойовий модуль БМ-3 "Штурм". Нова силова установка покращує маневрені можливості і забезпечує ефективне використання в умовах бойових дій.
11:17 Ветерани війни на Донбасі також пройшли маршем по Хрещатику
11:13 У параді також беруть участь іноземні військові з 18 держав.
11:08 Сили спеціальних операцій.
11:05 Сухопутні війська, моорпехи і десантники
11:00 І ось нарешті розпочалося урочисте проходження військ
10:53 Заходи в рамках параду тривають. Зараз проходить урочиста церемонія вручення бойових прапорів:
10:39 Президент заявив про те, що прагнення України вступити в ЄС і НАТО має бути закріплене в Конституції. За словами Порошенка, до початку осінньої сесії він внесе в парламент відповідний законопроект.
10:28 Виступає Порошенко. Він нагадав, що сьогодні Україна святкує 100-ліття проголошення незалежності УНР.
Головний сенс його промови можна охарактеризувати однією цитатою: "Ми розриваємо всі пута, що зв'язують нас з Російською імперією та СРСР".
10:25 Полторак закінчив об'їзд і доповідає президенту про готовність військ до параду.
10:10 На Хрещатик прибув глава Міноборони Степан Полторак. Саме він приймає парад
10:05 Порошенко прибув на Майдан. Парад починається з церемонії винесення та підняття державного прапора. Далі - молитва за українську армію, яку проводять капелани.
09:59 Всі чекають президента.
09:55 Командувач сухопутних військ Сергій Попко здійснює об'їзд військ і перевіряє їх готовність до початку параду.
09:50 Сьогоднішній парад до Дня незалежності називається "Марш нової армії".
09:40 На Хрещатику тривають останні приготування до параду. Всі чекають президента, який повинен прибути до 10:00.
Фото: святкування Дня незалежності 2018 в Києві (РБК-Україна)
09:20 За традицією під час параду до Дня незалежності військовим частинам і з'єднанням, які відзначилися в ході бойових дій на Донбасі, будуть надані почесні назви і вручаються бойові прапори.
Як повідомили в прес-службі метрополітену Києва, на час проведення заходів до Дня незалежності в роботу столичного метро будуть внесені зміни. Станцію "Хрещатик" закриють тільки вхід/вихід 3 на Інститутській та Алеї Небесної сотні, а станція "Майдан Незалежності" буде закрита на вхід і вихід. Обмеження триватимуть до закінчення військового параду. Також повідомляється, що сьогодні метро працюватиме на 2 години довше.
Першою датою святкування Дня незалежності України було 16 липня. В цей день в 1990 році Верховною Радою Української РСР був прийнятий документ, що проголошує суверенітет нашої країни - Декларація про державний суверенітет. А після затвердження 24 серпня 1991 року Акта проголошення незалежності України, 1992 року святкування було перенесено на цю дату.
Перший парад до Дня незалежності України був проведений у Києві в 1994 році. У той час військова техніка не брала участь в параді. Після розпаду СРСР Україна відмовилася від ядерної зброї, і, за словами тодішнього президента Леоніда Кучми, "нам не потрібно демонструвати військову силу". В наступні три роки (1995, 1996 і 1997) парадів у рамках святкування Дня незалежності не було. Перший парад за участю техніки пройшов Хрещатиком у 1998 році, а потім в 1999 і 2001. В 2000, 2002, 2003 і 2004 у параді брали участь тільки військові.
З 2005 по 2007 роки на День незалежності на головній вулиці столиці маршем проходили тільки військові музиканти. А в 2008 і 2009 роках у параді була задіяна не тільки військова техніка, але і авіація.
З 2010 по 2013 під час президентства Януковича жодних парадів 24 серпня не проводилися. Пояснювали це економією коштів. У 2014 році традиція парадів була відновлена.
У цьому році вже традиційно до Дня незалежності на Хрещатику пройде парад з участю військових ВСУ і техніки. У ньому візьмуть участь більше 200 одиниць техніки. Будуть представлені зразки, які вже передані на озброєння у ЗСУ, а також ті, які лише проходять випробування.
Здивувати українців вирішили тим, що на цей раз буде представлена військова авіація. Зокрема, на параді продемонструють новий транспортний літак АН-178, який створений на базі АН-158.
Глави Міноборони Степан Полторак розповів, що у святковому параді візьмуть участь також 300 іноземних військових з 18 країн.
Традиційно, на Хрещатику кілька разів проводили репетиції параду до Дня незалежності. По головній вулиці столиці маршем проходили військові, проїжджала техніка, а в небі над столицею пролітала авіація.
Не обійшлося без інцидентів. Після закінчення репетиції 18 серпня водій одного з ЗРК "Бук" на повороті не впорався з керуванням і врізався в бізнес-центр "Астарта" на Ярославській, 58.
Ніхто, крім фасаду будинку, не постраждав.