Справа екс-прем'єр-міністра України, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко є прикладом заполітизованності судів України Про це під час пленарного засідання XV саміту Україна - ЄС заявив президент Ради ЄС Херман ван Ромпей, передає кореспондент РБК-Україна.
"Стурбованість ЄС пов'язана з певною заполітизованістю судової системи в Україні, прикладом чого є справа екс-прем'єра Юлії Тимошенко", - сказав ван Ромпей.
Він зазначив, що ЄС закликає до верховенства права в Україні, демократичних цінностей та відмови від вибіркового правосуддя.
Нагадаємо, 11 жовтня Печерський райсуд Києва засудив Тимошенко до 7 років ув'язнення із забороною займати певні державні посади протягом ще 3 років за перевищення службових повноважень при підписанні газових угод з Росією. Також суд зобов'язав Тимошенко виплатити "Нафтогазу України" 1,516 млрд грн. Тимошенко подала апеляцію на рішення суду 24 жовтня.
На рішення Печерського суду було подано дві апеляції. Другу 25 жовтня подали адвокати Тимошенко. Один з них, народний депутат Сергій Власенко тоді пояснив, що дві апеляції окремо від екс-прем'єра міністра Юлії Тимошенко і від захисту, обгрунтовані більшою надійністю.
29 листопада було оприлюднено спільну заяву США та ЄС за підсумками саміту у Вашингтоні, в якій Україну закликали до ведення чесних, прозорих і неупереджених судових процесів у справах колишніх чиновників, зокрема, і щодо будь апеляції у справі Тимошенко.
Справа Юлії Тимошенко погіршила відносини України з Заходом, оскільки європейські та американські політики побачили в ній ознаки політичної. Українська влада відкидає звинувачення у тиску на суд або в упередженості, стверджуючи, що мова йде про боротьбу з корупцією. Втім, Президент Віктор Янукович ще раніше визнав, що справа Тимошенко може завадити підписанню угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі ЄС з Україною.