Протягом найближчих трьох років дефіцит брухту в Україні зросте більше ніж вдвічі - з 537 тис. т у 2012 р. до 1,1 млн т у 2015 р., а до 2020 року сягне 3,4 млн т. Таким є прогноз спеціалістів ДП "Укрпромзовнішекспертиза", передає прес-служба організації.
"Вже за кілька років Україна перетвориться з нетто-експортера на нетто-імпортера металобрухту", - заявив аналітик проекту Delphica Юрій Добровольський.
Згідно з прогнозними показниками, заготівля брухту на внутрішньому ринку буде збільшуватися дуже повільно і сягне найбільших обсягів у 2018 - 5,8 млн т. При цьому загальна потреба у ньому зросте до більш ніж 9 млн т у 2020 році, що зумовлене ростом обсягів виплавки сталі в Україні.
"Зростання потреби у брухті в стратегічній перспективі спричинить значний ріст цін на внутрішньому ринку. При цьому загострення дефіциту призведе до посилення заходів квотування експорту. Через це, Україна поступово скорочуватиме обсяги вивезення брухту - вже в кінці поточного року експорт майже припинився", - зазначається у повідомленні.
Добровольський додав: "Період 2015-2017 рр. буде поворотним. Єдиною можливістю перекрити недостатні обсяги цієї сировини стане імпорт брухту та використання альтернативних сировинних матеріалів, таких як DRI".