Відкриття метро та нові соціальні стандарти: як Україна виходитиме з карантину
Метро планують запустити на третьому етапі плану виходу з карантину
Карантин в Україні планують почати послаблювати з 11 травня, але обмеження планують знімати поступово. Кабмін розробив та презентував план виходу з карантину, який включає п'ять етапів, детальніше - в матеріалі РБК-Україна.
План виходу з карантину
В кінці минулого тижня Кабмін презентував план виходу з карантину, який планую запустити з 11 травня. Відповідний план складається з 5 етапів, запуск кожного з яких планується з інтервалом в 10 днів при певних умовах.
Так, на першому етапі планується відкриття парків, салонів краси, оптової та роздрібної торгівлі, кав'ярень (обслуговування на винос). Також будуть дозволені тренування в командних видах спорту.
На другому етапі зможуть працювати заклади громадського харчування, але з обслуговуванням на винос, готелі, фітнес-центри, а також відновиться навчання у випускних класах шкіл і підготовка до ЗНО.
На третьому етапі відкриють спортивні та дитячі майданчики, частково відновить роботу метро (спецперевозки), ТРЦ, театри, кіно, кафе і ресторани.
Четвертий етап - повноцінно запрацює метро і весь наземний громадський транспорт.
На п'ятому етапі всі обмеження будуть зняті.
Дата запуску метро
Згідно з планом Кабміну, відновлення роботи метро планується на третьому етапі плану виходу з карантину, відповідно через 30 днів після початку зняття обмежень. На третьому етапі передбачаються тільки спецперевозки. Повноцінно ж метро може заробити ще через 10 днів.
Нові соціальні стандарти
В Кабміні анонсували нові соціальні стандарти життя, яких необхідно дотримуватися і після закінчення карантину. На думку прем'єр-міністра Дениса Шмигаля нові норми життя будуть актуальні не тільки до кінця 2020 року, але і в 2021.
Так, в Кабміні анонсували зміну соціальної поведінки. Зокрема:
- уникати натовпу;
- дотримувати дистанцію в 1,5 метра;
- дезінфекція приміщень;
- наявність антисептиків;
- масочний режим і рукавички;
- забезпечення підлеглих засобами індивідуального захисту.
Також передбачається перехід на так звану "економіку недоторканності": онлайн-продажі, безготівкові розрахунки, безконтактна доставка, спецобслуговування в супермаркетах, кафе і ресторанах.