ua en ru

Французька розвідка стверджує, що запаси хімзброї в Сирії одні з найбільших у світі, - джерела

Дані французької розвідки говорять про те, що Сирія володіє одним з найбільших у світі запасів хімічної зброї.

Дані французької розвідки говорять про те, що Сирія володіє одним з найбільших у світі запасів хімічної зброї. Про це пише французька Le Monde.

Видання посилається на паризьку газету Le Journal Du Dimanche, у розпорядженні якої опинився спільну доповідь Головного управління зовнішньої розвідки та управління військової розвідки. Повідомляється , що документ уже передано керівництву країни і офіційно його оприлюднять через кілька днів.

За даними газети, оприлюднюючи матеріали, французька влада може переслідувати мету "переконати громадськість, що Франція має намір вжити заходів проти режиму, який з березня по 21 серпня ц.р. неодноразово порушував положення міжнародних договорів з хімічної зброї".

У документі, який складається всього з чотирьох сторінок говориться , що Сирія володіє одним з найбільших у світі запасів хімічної зброї. Згідно з даними Le Journal Du Dimanche, сирійський арсенал складається з "кількох сотень тонн гірчичного газу (іприту , - ред.), десятка тонн VX ( фосфороорганічна бойова отруйна речовина нервово-паралітичної дії, - ред.), які є найбільш токсичними з відомих бойових отруйних речовин, а також кількох сотень тонн газу зарин".

Нагадаємо, що Сирія не є учасником Конвенції про заборону хімічної зброї і не збирається знищувати свої запаси. Також у доповіді говориться, що 21 серпня сирійські війська використовували радянські системи залпового вогню "Град", а потім знищували докази своєї провини за допомогою артилерійських обстрілів. Від висновків щодо особистої причетності до хіматаке Башара Асада автори доповіді утрималися.

Повідомлення про те, що сирійські війська вчинили хімічну атаку викликали обурення міжнародної спільноти, а США наполягають на проведенні військової операції в Сирії. Напередодні держсекретар США Джон Керрі заявив, що у Вашингтона практично немає сумнівів, що хімзброю застосували війська уряду Башара Асада. Також за даними американської розвідки був використаний нервово-паралітичний газ. За даними розвідки США, в результаті хімічної атаки в передмісті Дамаска 21 серпня 2013 загинули 1429 осіб, у тому числі 426 дітей.

Офіційний Дамаск звинувачує у використанні хімічної зброї повстанців. У Сирії побували інспектори ООН, метою яких було розслідування цієї НП.