ua en ru

Д.Фірташ має намір поставляти на внутрішній ринок України добрива за ціною на 20-25% нижче ринкових (доповнення)

Власник Group DF Дмитро Фірташ має намір поставляти на внутрішній ринок України добрива за ціною на 20-25% нижче ринкових, повідомляє прес-служба Д.Фірташа.

За словами Д.Фірташа, під час консультацій з урядом України, були напрацьовані механізми узгодження потреб агропромислового комплексу країни у добривах та можливостей хімічних підприємств їхнього виробництва. «Ми змогли перейти від сезонного до рівномірного завантаження виробничих потужностей, і можемо зробити знижку на 20-25% від ринкової ціни для внутрішнього ринку. Це достатньо багато», - пояснив Д.Фірташ.
Він повідомив, що на виконання домовленостей з урядом, були підписані угоди про відвантаження карбаміду та аміачної селітри за зниженими цінами.
"Вперше виробники добрив та уряд склали план і розписали скільки добрив потрібно аграріям. План поставок розписаний наперед на три роки", - сказав Д.Фірташ.
Згідно оцінок, протягом найближчих трьох-п‘яти років, ємність внутрішнього ринку добрив збільшиться уп‘ятеро.
"Аграріям це вигідно, тому що вони можуть купити добрива дешевше та отримати добрий врожай. При цьому вартість зерна зараз зростає. А держава отримає свої плоди - вона отримає збільшення ВВП, вона отримає податки, і отримає валюту від експортних поставок", - наголосив бізнесмен.
Д.Фірташ відзначив, що така співпраця бізнесу та держави створює додаткові конкурентні переваги для України відразу у двох сегментах міжнародного бізнесу - на ринках сільськогосподарської продукції та азотних добрив.
"Стратегічна співпраця виробників добрив та аграрного сектору дасть основу для росту сільського господарства України. По суті, країна є крупним виробником зернових і може розширити поставки продовольства на світовий ринок", - наголосив Д.Фірташ.

Нагадаємо, 4 лютого ц.р. Д.Фірташ заявив, що придбав великого виробника мінеральних добрив компанію "Сєвєродонецьке об'єднання "Азот"(Луганська область). За його словами, підприємство було придбано частково на його кошти, а частково - за залучені у банків. Суми угоди Д.Фірташ не назвав .

Фонд держмайна (ФДМ) 17 листопада 2010 р. уклав з дочірньою структурою IBE Trade Corp. - Компанією Worldwide Chemical Llc - договір купівлі-продажу 40% акцій ЗАТ "Сєвєродонецьке об'єднання" Азот "за 276,5 млн грн (близько 35 млн дол.), повідомляло раніше видання" Комерсант-Україна ". За словами джерела, Worldwide Chemical, як власник 60% "Азоту", скористався правом першочергового викупу акцій. У прес-службі ФДМ цю інформацію тоді не підтвердили, але і не спростували, так само як і в IBE Trade Corp.

За даними учасників ринку, співвласниками IBE Trade Corp. є підприємець Алекс Ровт, народний депутат від Партії регіонів Олексій Кунченко і бізнесмен Микола Ольшанський. Ціна продажу виявилася на 34,4% нижче за номінальну вартість держпакету, яка станом на 14 липня 2010 р., коли ФДМ вніс його до списку об'єктів, що підлягають продажу в 2010 р., становила 422,680 млн грн.

ЗАТ "Сєвєродонецьке об'єднання" Азот "- четвертий за обсягами виробник азотних міндобрив в Україні. Товариство було створене у 2004 р. ФДМ і Worldwide Chemical. Фонд вніс в ЗАТ основні активи сєверодонецького держпідприємства з виробництва азотних міндобрив в обмін на 40% акцій, а інвестор зобов'язався внести 120 млн дол. за 60% акцій.

На початку березня ц.р. голова ради директорів групи компаній Group DF Дмитро Фірташ придбав ВАТ "Азот" (Черкаси), що належав власнику бізнес-групи DCH Олександру Ярославському. Таким чином, на сьогоднішній день сукупні потужності, керованих Д.Фірташем виробників азотних добрив, складають 2,44% світових потужностей. Зокрема, частка підприємств, що перебувають в Україні, - 2,28% світових потужностей

Черкаський "Азот" є найбільшим виробником іонообмінних смол в СНД, монополістом з виробництва капролактаму в Україну, був введений в експлуатацію в 1965 р. Підприємство складається з 43 виробничих структурних підрозділів. В акціонерному товаристві працює більше 6 тис. чоловік. Виробничі потужності при повному завантаженні можуть давати в рік близько 3 млн т мінеральних добрив. Зараз одна третина всіх добрив в Україну виробляється на ВАТ "Азот".

Д.Фірташ - український підприємець, мільярдер, власник холдингу Group DF (Group of Dmitry Firtash) з 2007 р., співвласник (45% акцій) газового трейдера RosUkrEnergo c 2004 р. серед компаній, які контролює Group DF, - OSTCHEM Holding, EMFESZ , Centragas. У Д.Фірташа є активи в хімічній галузі і енергетичній інфраструктурі, він володіє компаніями в РФ, Угорщини, Австрії, Швейцарії, Німеччини, Італії. За повідомленнями ЗМІ, Д.Фірташ також має відношення до українських телеканалів К1, К2, MegaSport та баскетбольного клубу "Київ".

На сьогоднішній день Д.Фірташ контролює: 54% ВАТ "Рівнеазот" (з 2003 р.), 90% ВАТ "Кримський содовий завод" (з 2004 р.), 50% -1 акція ЗАТ "Кримський титан" (з 2005 р .); 90% ПАТ "Концерн" Стирол "(з 2010 р.), 100% ЗАТ" Сєвєродонецьке об'єднання "Азот" (з 2010 р.); 95% черкаське ВАТ "Азот" (з 2011 р.); 80% "Таджиказот" (Таджикистан, з 2003 р.), 100% "Нітроферт" (Естонія, з 2004 р.).
В оренді у Group DF перебувають: "Вільногірський ГМК", "Іршанський ГЗК" (з 2004 р.) і "Міжрічинський ГЗК".
Через менеджмент Д. Фірташ контролює такі підприємства: ДАХК "Титан Україна" (з 2010 р., 100% у держвласності, директор Олександр Нечаєв з 2007 р. очолював підконтрольний Д. Фірташу "Кримський титан"); ДАК "Титан" (з 2010 м., 100% у держвласності, в.о. голови правління Олександр Гербут - колишній член правління "Кримського титану"); ВАТ "Сумихімпром" (з 2010 р., 100% у держвласності, голова правління Ігор Лазаковіч - колишній член правління "Кримського титану ");" Запорізький титаномагнієвий комбінат "(з 2010 р., 100% належить державі, директор Володимир Сівак - представник OstChem Holiding, що об'єднує хімічні активи Д.Фірташа).

Виходячи з виробничих потужностей, бізнесмен контролює майже 70% виробництва аміаку в країні, близько 60% - карбаміду і 100% - аміачної селітри.