Міністри фінансів і голови центробанків провідних світових економік G20 за підсумками своєї зустрічі в Парижі домовилися, що розвинені економіки "двадцятки" проведуть фіскальну консолідацію (вживуть заходів бюджетно-податкового оздоровлення), тоді як ринки, що розвиваються, такі, як Китай, продовжать політику щодо підвищення гнучкості курсу своїх національних валют. Про це йдеться в проекті підсумкового комюніке саміту G20, що надійшов у розпорядження Reuters.
"Розвинені економіки, враховуючи різні міжнародні обставини, почнуть політику, покликану зміцнити довіру до економіки, підтримати її зростання, а також сприяти реалізації чітких, ефективних конкретних заходів забезпечення фіскальної консолідації, - наголошується в документі. - Провідні економіки, що розвиваються, прискорять реалізацію структурних реформ для перебалансировки попиту в цілях підвищення рівня внутрішнього споживання, чому буде сприяти триваючий рух до системи ринково орієнтованих обмінних курсів, а також підвищать гнучкість останньої для відповідності економічних реалій".
"Двадцятка" також виступила за те, щоб Міжнародний валютний фонд (МВФ) мав достатнім обсягом фінансових коштів, однак учасники зустрічі відклали ухвалення рішення з цього питання на черговий саміт G20, намічений на 3-4 листопада ц.р. Як очікується, він пройде у французьких Каннах.
G20 являє собою формат міжнародних нарад міністрів фінансів і глав центральних банків, що представляють 20 економік. В сукупності на країни G20 припадає 85% світового валового національного продукту, 80% світової торгівлі (включаючи торгівлю всередині ЄС) і дві третини населення світу.