На нараді в Міністерстві охорони здоров'я 30 жовтня 2014 р. з питання обігу кодеїновмісних препаратів були прийняті рішення, які мають серйозну суспільну значущість і вплив на фармацевтичну галузь. Про це свідчать протоколи даного засідання, які є в розпорядженні журналістів фармацевтичного бізнес-порталу Pharma.net.ua.
Журналісти профільного видання вказують на те, що спочатку нарада збиралася на вимогу Союзу споживачів медичних послуг, лікарських засобів та виробів медичного призначення для того, щоб обговорити нецільове використання таких препаратів - їх активно вживають наркозалежні. Союз ініціював обговорення у відповідь на зростаючі обсяги продажу кодеїновмісних препаратів, незважаючи на те, що ще в 2012 р. був введений рецептурний відпуск таких ліків.
Однак, як відзначають журналісти, заступник міністра охорони здоров'я Юрій Савко під час наради переформулював проблему, зробивши акцент на необхідності захистити інтереси споживачів кодеїновмісних препаратів: нібито хворі постраждають, якщо буде введено посилений контроль.
Згідно з копіями протоколів, ця аргументація великих виробників ліків була домінуючою на нараді: 23 особи з 29 не побачили підстав для введення обліку кодеїновмісних препаратів. Лише три представника правоохоронних органів виступили за його введення, ще двоє утрималися і один не голосував. При цьому на нараду не були запрошені представники 8 обласних рад, які вимагають від МОЗ ввести предметно-кількісний облік таких препаратів.
Повідомляється, що голова Союзу споживачів медичних послуг, лікарських засобів та виробів медичного призначення Владислав Онищенко, будучи ініціатором обговорення проблеми, не брав участі в голосуванні.
У профільному виданні зазначають, що прийнятий простим підняттям рук протокол секретної наради від 30 жовтня відтепер дозволить блокувати подальші спроби учасників ринку домогтися від МОЗ контролю на ринку небезпечних препаратів. Коло людей, які приймали це рішення, включає представників Міністерства охорони здоров'я, Держлікслужби, великого фармацевтичного бізнесу і профільних асоціацій. Вказуючи на той факт, що на нараді також особисто був присутній директор найбільшого виробника кодеїновмісних препаратів "Інтерхім" Анатолій Редер, журналісти прослідкували зв'язки, які існують між нинішнім керівником Держлікслужби Михайлом Пасічником, його першим заступником Оленою Алексєєвою, бізнесменами та представниками галузевих організацій.
Саме з причини приналежності до одних і тих самих структур, ці люди, на думку журналістів, представили всі можливі аргументи проти посиленого контролю продажу кодеїновмісних препаратів: відсутність єдиної європейської практики і чітких вимог українського законодавства; відсутність доказів формування залежності від таких ліків; дорожнеча альтернативних препаратів без кодеїну.
Нагадаємо, 19 листопада 2014 р. громадська організація "ФармРада" вийшла на пікет під будівлю Кабінету міністрів з вимогою зупинити безконтрольний продаж ліків, що містять кодеїн і звільнити Михайла Пасічника та його першого заступника Олену Алексєєву за лобіювання інтересів виробників небезпечних медикаментів. Учасники фармацевтичного ринку та представники громадської організації, стурбовані зростанням аптечної наркоманії і вважають, що непрацюючий механізм рецептурного відпуску таких препаратів потрібно замінити предметно-кількісним обліком.