"Чернігівгаз" заявляє, що система субсидування призводить до "вимивання" оборотних коштів компанії
В 2016 році близько 214 млн грн, а це майже половина витрат ПАТ "Чернігівгаз", покривається за рахунок субсидій, які по суті є протокольними міжбюджетними зобов'язаннями, а не "живими" грошима. В результаті компанія недоодержує значну частку тарифної виручки, що створює перешкоду повноцінному виконанню виробничих програм і ставить під загрозу якісну подачу газу споживачам регіону, заявили в прес-службі компанії.
У компанії заявляють, що із зростанням частки субсидійних нарахувань, частка дійсно грошових розрахунків за послуги з розподілу газу пропорційно зменшується, що змушує компанію працювати в умовах найжорстокішого дефіциту оборотних коштів.
За даними "Чериговгаза", також ситуація ускладнилася скороченням обсягів розподілу газу в промисловому секторі. На сьогодні тільки промисловість та бюджетні установи сплачують облгазу послуги з розподілу грошима. До того ж, вважають у прес-службі, субсидії сприяють надмірному споживанню газу.
"За нашими підрахунками побутові споживачі за 1 квартал 2016 року спалили газу більше на 9 млн куб. м порівняно з аналогічним періодом 2015 року. І це при тому, що зима була теплою. Деякі субсидіанти спеціально нарощували споживання газу, щоб в наступному сезоні їм не урізали субсидію", - говорить перший заступник голови правління "Чернігівгазу" Сергій Савченко.
Таким чином, вважають в компанії, в даний час діє система субсидій призводить не тільки до нестачі обігових коштів у газових компаній, але і до підвищення енерговитрат. Нещодавно Регіональна Газова Компанія направила відкрите звернення до віце-прем'єр-міністра України Павла Розенка з проханням реорганізувати систему субсидування та пропозицією монетизувати систему компенсацій оплати за житлово-комунальні послуги.