22 червня 2021 року ВАТ "Кіровоградгаз", контрольний пакет акцій якого належить державному "Нафтогазу", підписало договір на поставку газових мембранних лічильників на 22,76 млн гривень. Тендер виграла "Науково-виробнича компанія "Енергозберігаючі технології", яка взяла на себе зобов'язання поставити 8406 комплектів і 8394 штуки мембранних лічильників виробництва Польщі – "Apator Metrix S.A." і Словаччини – "Elster".
Про це повідомляє Delo.ua з посиланням на дані системи ProZorro.
Згідно з угодою, компанія повинна поставити наступні лічильники:
За інформацією видання "Наші гроші", у травні та ж компанія "Енергозберігаючі технології" поставила лічильники АТ "Лубнигаз". У тому тендері моделі UG G1,6, UG G2,5 і UG G4 з тими ж характеристиками коштували 921 грн/шт, а модель 2UG G6 - 1 890 грн/шт, що дешевше у середньому на 25%.
Також, у травні, АТ "Херсонгаз" замовило лічильники марки Metrix моделей UG G1,6, UG G2,5 та UG G4 без монтажних частин по 946 грн/шт (на 20% дешевше).
ПАТ "Гадячгаз" придбав на тендері модель лічильника BK-G6MT марки Elster за 3402 грн/шт, тобто також дешевше.
Як розповіли в коментарі Delo.ua в АТ "Житомиргаз", у 2021 році підприємство взагалі відмовилося від даних моделей лічильників польського виробника "Apator Metrix S.A." і словацького – "Elster".
"У 2021 році АТ "Житомиргаз" закуповує вузли обліку газу вітчизняного виробництва ТОВ "Самгаз", типорозмір G1.6, G 2.5, G4; і італійських виробників MESURA, Pietro Fiorentini, типорозмір G 2.5, G 4 за ціною 960 гривень з ПДВ за штуку", - розповіли на підприємстві.
АТ "Івано-Франківськгаз" повідомив, що купує лічильники вітчизняного виробництва "Самгаз". Вартість закупівлі лічильника G1,6, G 2,4, G6 - 960 гривень з ПДВ і доставкою, говорять у компанії.
"Таким чином, аналіз закупівель показує, що приватні газорозподільні компанії проводять закупівлі значно ефективніше, ніж державні компанії. Якби тендер проводили за нормальними цінами, держава могла б заощадити понад 4 млн гривен. Також помітно, що державний власник надає перевагу обладнанню іноземного виробництва, в той час як приватний бізнес воліє підтримувати українську промисловість, що створює мультиплікативний ефект", - пише Delo.ua.