Опозиційним політикам варто ретельніше прораховувати свої дії, оскільки яскравість форм політичної боротьби не може надовго замінити змістовність вимог і результативність дій. Так політолог, член-кореспондент НАН України Микола Михальченко прокоментував позицію представників "Батьківщини", "Свободи" і "Удару", яку вони зайняли у відношенні Київської міськради.
"Українська опозиція завжди досить грамотно позиціонує себе перед ЗМІ. Створити яскраву картинку, яка так і проситься в кадр, привернути увагу парадоксальним, хльостким висловом - все це дозволяє опозиціонерам раз за разом перегравати влада в медіапросторі. Але для підтримання популярності, а тим більше для нарощування рейтингів цього мало", - заявив Михальченко.
За словами експерта, електорат опозиції чекає від улюблених політиків не стільки грамотного шоу, скільки грамотної позиції і дій, що приносять позитивні результати.
"Люди покладають серйозні надії на своїх обранців, очікують, що депутати будуть розбиратися в законах, фінансових і господарських питаннях, зможуть запропонувати дієві заходи для вирішення проблем у різних сферах. Блокуючи роботу Київради, наполягаючи на його нелегітимності, ігноруючи той факт, що скористатися бюджетними коштами без рішення міської ради неможливо, опозиційні політики показали себе не з кращого боку. Заяви деяких опозиційних депутатів свідчать, що вони або не знають основоположних норм виборчого і бюджетного законодавства, або ж вільно трактують їх у своїх власних інтересах", - вважає політолог.
На думку Михальченко, поведінку парламентарів і депутатів Київради з опозиційних фракцій під час сесії столичної міськради розкрило відсутність чіткої програми дій.
"Поведінка опозиції виглядає нелогічним. Вимагаючи виборів, вони не голосують за відповідне звернення до парламенту. Знаючи, що вибори може призначити тільки парламент, вони показово штурмують Київрада. Таке враження, що заблокувавши роботу міськради і створивши цим чимало проблем для міста, опозиція сама загнала себе в глухий кут. І відступити начебто ні до обличчю, і продовжувати теж небезпечно - можна спровокувати соціальний вибух. Опозиція в розгубленості, але продовжує підтримувати імідж радикально налаштованої сили. Тому і виникають абсурдні пропозиції ввести до місцевих виборів у Києві пряме президентське правління, поширюються безглузді страшилки про те, що у бюджетників відберуть надбавки, гроші на які були виділені на сьогоднішній сесії", - зазначає експерт.