БЮТБ виступає проти прийняття Верховною Радою закону про реформування української ГТС, - Кожем'якін
Фракція"БЮТ-Батьківщина" (БЮТБ) у Верховній Раді (ВР) виступає проти прийняття закону про реформування нафтогазового комплексу, розгляд якого заплановано на сьогодні, 10 січня. Про це на сьогоднішній погоджувальній нараді заявив лідер БЮТБ Андрій Кожем'якін, передає кореспондент РБК-Україна.
"Сьогодні на порядку денному стоїть законопроект про реформування нафтогазового комплексу... Назву лише дві речі, які демонструють те, що українську газотранспортну систему ГТС готують до передачі в чуже управління, а то і в чужу власність: управління газомагистралями, газорозподільною інфраструктурою, газовими сховищами - передається повністю все під уряд. Тобто, вищий законодавчий орган країни втрачає можливість контролювати цей процес. Друге - знімається заборона на приватизацію державних підприємств магістрального трубопровідного транспорту, а це фактично означає, що ми відкриваємо шлях у тому числі і іноземним суб'єктам для приватизації української ГТС", - зазначив Кожем'якін.
Він нагадав, що у свій час був прийнятий законопроект Тимошенко про заборону приватизації ГТС, і за ці рішення в 2007 р. проголосували понад 400 депутатів.
"Наша фракція виступає категорично проти розгляду цього законопроекту. Ми вважаємо, що... його розгляд - це продовження методичної здачі наших національних інтересів після того, як були підписані "харківські угоди", - підкреслив Кожем'якін.
У зв'язку з цим БЮТБ згодна вислухати в п'ятницю, 13 січня, відповіді на питання парламенту міністра енергетики і вугільної промисловості України Юрія Бойко.
Нагадаємо, у Верховній Раді України (ВР) зареєстрований законопроект № 9429 від 8 листопада 2011 р. про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою забезпечення реформування нафтогазового комплексу. Згідно з текстом проекту закону, реорганізація НАК "Нафтогаз України" і її дочірніх підприємств здійснюється за рішенням Кабінету міністрів України.
Голова Верховної Ради України (ВР) Володимир Литвин заявляв, що питання про продаж газотранспортної системи (ГТС) України "ні сьогодні, ні завтра стояти не буде".