БЮТБ вважає, що при підписанні указу про адмінреформу була допушена низка процедурних порушень
У поданні до Конституційного суду України (КСУ) народні депутати БЮТ-Батьківщини вказують на низку процедурних порушень Конституції, допущених Президентом України Віктором Януковичем під час підписання указу про адмінреформу, зокрема на те, що акт не був скріплений підписами прем'єр-міністра і міністра, відповідального за акт та його виконання. Про це пише видання "Комерсант Україна", посилаючись на текст конституційного подання.
"Враховуючи, що подання прем'єр-міністра щодо оптимізації центральних органів виконавчої влади президентові не надходило, указ не скріплений жодної підписом, крім підпису президента, суб'єкт конституційного подання прийшов до висновку, що президентом порушено вимоги ч. 2 ст. 19 Конституції, а самездійснення повноважень способом, не передбаченим Конституцією і законом ", - говориться в документі.
Народний депутат Сергій Власенко, який буде представляти депутатів до КСУ, заявив виданню, що порядок прийняття даного указу залишається незрозумілим.
"Міністр юстиції Олександр Лавринович сказав, що рішення приймали пізно ввечері, і про це знали п'ять осіб. Хоча процедура ліквідації та створення центральних органів виконавчої влади чітко виписана і не може бути такого, щоб про це не знав прем'єр-міністр", - підкреслив С.Власенко.
Крім того, народні депутати звертають увагу на неконституційність ліквідації органів виконавчої влади, діяльність яких регламентується законом. "Суб'єкт конституційного подання вважає, що назва органів виконавчої влади є частиною організації органів виконавчої влади. Будь-який інший документ, крім закону, не може змінювати назву органу виконавчої влади. Принаймні, це стосується тих органів виконавчої влади, організація яких тим чи іншим чином встановлена в законі ", - йдеться у конституційному поданні.
На думку заступника голови комітету Верховної Ради (ВР) з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Олександра Черноморова (Партія регіонів), своїм уявленням опозиція намагається затягнути реалізацію адмінреформи.
"Всі погоджуються, що реформа потрібна, але дехто шукає формальний привід, щоб не дати їй здійснитися", - сказав виданню О.Черноморов, - "У адмінреформи головне не те, як зроблено указ, а те, як ця реформа буде працювати ".
При цьому депутат висловив думку, що у представників БЮТБ немає шансів виграти справу в КСУ.
"І не тому, що, як деякі опозиціонери кажуть, Конституційний суд у нас керований, а тому, що будь-який управлінець в державі буде думати, що треба йти шляхом проведення реформ, а не гальмувати їх", - зазначив О.Черноморов.
Нагадаємо, указ Президента "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади" був підписана 9 грудня 2010 р. Він передбачав, зокрема, зменшення кількості міністерств з 20 до 16, а також скорочення кількості центральних органів влади майже вдвічі.