Структури БТА Банку продовжують повертати активи, що раніше належали кредитній організації
Структури БТА Банку продовжують повертати активи, що раніше належали кредитній організації. Колишній власник банку Мухтар Аблязов до цих пір ховається від правосуддя у Франції, повідомляють ЗМІ.
Наголошується, що "БТА Банк" (основний акціонер – казахський бізнесмен Кенес Ракішев) вимагає з колишнього власника більше 4 млрд доларів, у зв'язку з чим 17 березня цього року Високий суд Англії "заморозив" частки компанії Claremont Holding Ltd розміром 13,2% в компанії Nostrum Oil & Gas PLC (Nostrum). Днями конфлікт був вичерпаний. Сторони досягли угоди. Наказ про замороження був скасований, пише ЗМІ.
За даними видання, дочірнє товариство БТА Банку отримало від Claremont та її афілійованих компаній частку в Nostrum розміром 3,76%. Крім того, в рамках угоди, БТА Банк чи його дочірні компанії можуть, прямо або побічно, належним чином і при виконанні деяких умов, придбати, частково або повністю, частку в 9,44%, яку Claremont та її дочірні компанії зберегли в Nostrum.
Структури БТА Банку послідовно повертають активи банкіра-втікача. Так, нещодавно кредитна організація отримала контроль над складськими комплексами в Ленінградській, Новосибірській і Свердловській областях. Крім того, за повідомленнями ділових ЗМІ, вдалося повернути кілька великих активів в Москві (торговий центр, офісно-готельний комплекс і навіть океанаріум).
Nostrum Oil & Gas PLC є незалежною нафтогазовою компанією, яка займається видобутком нафти і газу, розвідкою і розробкою нафтогазових родовищ в Прикаспійському басейні. Головний актив компанії – Чінаревське родовище на заході Казахстану.
Також Nostrum Oil & Gas володіє 100% акцій нафтогазових родовищ Ростошинське, Дар'їнське і Південно-Гремячинське. Розташовані в Прикаспійському басейні на північний захід від Уральська, ці розвідувальні та промислові свердловини знаходяться на відстані приблизно 60 і 120 км від родовища Чінаревського.
За даними видання, днями суд в Алмати визнав Мухтара Аблязова винним у створенні злочинного угруповання та розкраданні коштів банку і засудив його до 20 років ув'язнення з конфіскацією майна заочно. Вина Аблязова і його спільників, за версією звинувачення, полягає в тому, що вони роздмухували капітал банку за рахунок купівлі акцій підконтрольними Аблязову структурами на кошти, отримані в самому ж БТА у вигляді кредитів, створивши таким чином репутацію цілком успішного фінінституту, залучали в банк міжнародні позики, а потім виводили гроші в офшорні компанії.
Наголошується, що Росія теж розшукує банкіра-втікача. У березні Арбітражний суд Москви задовольнив заяву БТА Банку про визнання і приведення до виконання на території Росії рішення Високого суду Лондона в частині стягнення з Аблязова 420 млн доларів. Загальний обсяг претензій Росії до біглому банкіру - близько 5 млрд доларів.