Клініка "Британський офтальмологічний центр" передала Олександрівській лікарні "штучні кришталики" на суму 22 тис. фунтів стерлінгів для потреб учасників АТО. Вручив сертифікат під час відкриття клініки в Києві в четвер, 14 травня, посол Литви Марюс Януконіс, передає кореспондент РБК-Україна.
Як заявив посол, у створення клініки в столиці України було вкладено 20 млн євро литовських інвестицій.
Також він повідомив, що відкриття клініки є показником приходу інвестицій в Україну. "Я радий не тільки тому, що сам ношу окуляри, але і тому, що в Україну приходять інвестиції. Це такий яскравий приклад, коли в складний час, коли багато бізнесменів, інвесторів трошки вичікують. Господарі цієї клініки зробили вагомий внесок у розвиток України та розвиток системи охорони здоров'я", - заявив він.
Головний офтальмолог МОЗ України Оксана Вітовська на відкритті клініки зазначила, що вручені "Британським офтальмологічним центром" "штучні кришталики" можуть допомогти знизити рівень сліпоти в Україні.
"Катаракта - одна з причин сліпоти, яку можна вилікувати. Тому, я сподіваюся, що цей дар допоможе знизити рівень сліпоти в Україні. І особливо приємно, що цей подарунок призначений для тих людей, які сьогодні нас захищають, забезпечують нам мирне життя", - заявила Вітовська.
Як повідомила головний офтальмолог країни, Україна стала учасником програми "Зір-2020". "Мета цієї програми - до 2020 р. знизити рівень сліпоти, який можна попередити на 20%", - заявила вона.
У свою чергу, перший заступник міністра охорони здоров'я України Олександра Павленко наголосила, що потрібно робити ставку не лише на показники лікування, але і на сервіс.
"Ми раді, що в рамках нового для України офтальмологічного центру зроблена ставка не тільки на високі лікувальні показники, але і на сервіс", - заявила вона.
Вона повідомила, що українські пацієнти часто скаржаться на лікарську етику. "Наші пацієнти постійно надсилають свої скарги в міністерство на те, що лікарська етика, на жаль, страждає", - зазначила Павленко.
За її словами, для міністерства охорони здоров'я значимо, що лікувальні установи роблять ставку на важливі хвороби, до яких зараховують проблеми із зором.
Павленко нагадала, що у світі 200 млн людей мають проблеми із зором. "За даними всесвітньої організації охорони здоров'я, понад 200 млн людей у всьому світі відчувають великі проблеми із зором. Понад 80 млн людей у всьому світі страждають на сліпоту. Тому поліпшити зір - це дати людині можливість жити", - підкреслила заступник міністра.