Британські вчені створили інноваційний фільтр для опріснення морської води
Цей винахід може допомогти мільйонам людей, які не мають доступу до чистої питної води
Група дослідників з Манчестерського університету під керівництвом доктора Рахула Найра створила перший в світі графеновий фільтр для опріснення морської води. Про це повідомляє BBC з посиланням на журнал Nature Nanotechnology.
Це винахід може допомогти мільйонам людей по всьому світу, що зазнають проблеми з доступом до чистої питної води.
Відзначають, що в фільтрі використовується спеціальне "решето" з графену, пропускає молекули води, але затримує іони натрію, хлору і інші компоненти солей. Графен - один з найлегших і найжорсткіших матеріалів з незвичайними властивостями теплопровідності.
Зараз новий фільтр проходить випробування - його порівнюють з вже існуючими мембранами для опріснення води. Вчені повідомляють, що капіляри мембран з оксиду графену здатні пропускати воду, відсіюючи морську сіль.
"Якщо діаметр отвору виявиться більше одного нанометра, солі морської води проникнуть через нього. Так що, щоб зробити мембрану придатною для опріснення, вона повинна бути пронизана абсолютно однаковими отворами розміром менше нанометра, а це дуже складне завдання", - повідомив доктор Найр.
За оцінками ООН, до 2025 року більше 14% населення Землі буде відчувати нестачу питної води. Багато країн вже будують великі установки з опріснення води.
Нагадаємо, столиця Чилі через дощі і зсуви залишилася без питної води.