За словами Гончаренка, нардепи хочуть заслухати очільників МЗС та Міноборони
Заступник глави фракції "Блок Петра Порошенка", народний депутат Олексій Гончаренко прокоментував пропозицію щодо скорочення строку запровадження воєнного стану, передає кореспондент РБК-Україна.
За його словами, народні депутати хочуть почути міністра оборони і міністра закордонних справ.
"Нам треба почути зараз думку керівників держави і оборонних відомств. Звичайно, найкраще - це чим менше, тим краще. Це всім зрозуміло. Але в той час є певна логіка, можемо ввести воєнний стан і на 7 днів, але що ми встигнемо зробити за 7 днів?" - заявив Гончаренко.
Він підкреслив, що наразі важливо врятувати українських моряків.
"Нам головне врятувати українських моряків, повернути українські кораблі і зупинити агресію, яка може продовжуватись. Вчора був один акт агресії, можуть бути інші. Ми хочемо, щоб це було зупинено. Коли ми це зробимо, можливо вистачить і 30 днів, то ми можемо рухатись таким чином. Рішення про введення воєнного стану, на який би строк ми його не ввели, 30 днів або 60 днів - коли ці дні сплинуть, він автоматично завершить свою дію. Тобто, якщо президент запропонує продовжити - це буде окремий указ, і окреме голосування. Я думаю, що цього не буде", - додав замголови фракції БПП.
За його словами, фракція також повністю виступає за дотримання громадянських прав та свобод.
"Ми вже в перших консультаціях, які є, визначили, можу сказати, що ніхто не збирається обмежувати виїзд за кордон, забирати майно чи робити велику мобілізацію. Цього в принципі немає у планах", - додав парламентар.
Нагадаємо, президент України Петро Порошенко пропонує ввести воєнний стан на 30 днів, а не на 60 днів, як РНБО пропонувала спочатку.
За словами глави держави, незабаром він внесе в парламент проект постанови про дату виборів президента, які повинні відбутися уже навесні 2019 року.
Як писало РБК-Україна раніше, Порошенко запропонував в Україні ввести воєнний стан з 9:00 28 листопада 2018 року. За словами глави держави, поки не планується проведення повної або часткової мобілізації.
Додамо, екс-президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко виступили із заявою з питання введення воєнного стану в Україні. Зокрема, вони заявили про ризики введення воєнного стану.