Британська нафтова компанія BP прагне врегулювати претензії американської влади з приводу розливу нафти в Мексиканській затоці в 2010 році, заплативши їй 15 млрд дол., повідомила The Financial Times. Це майже вдвічі менше 25 млрд дол., які з компанії намагається стягнути Міністерство юстиції США.
BP може укласти мирову угоду з американською владою і зняти з себе всі адміністративні і кримінальні звинувачення вже до вересня цього року, повідомило газеті джерело, знайоме з ходом переговорів сторін. Вибух на Deepwater Horizon 20 квітня 2010 року забрав життя 11 людей і привів до найбільшої в світі екологічної катастрофи: після пожежі бурова вишка затонула, а в море вилилося близько 5 млн бар. нафти.
Мін'юст США раніше заявляв, що буде домагатися від BP виплати 25 млрд дол. у вигляді штрафів і відшкодування збитків, заподіяних аварією на буровій платформі Deepwater Horizon федеральній, регіональній і місцевій владам. Останні розраховують, що виплати компанії можна буде направити на пожвавлення своїх економік. Відомство також може залучити компанію та її працівників до кримінальної відповідальності. У квітні Мін'юст пред'явив кримінальні звинувачення колишньому інженеру BP Курту Міксу, який намагався приховати масштаб катастрофи.
BP вже виплатила або зарезервувала на покриття витрат, пов'язаних з аварією, 37,2 млрд дол. Причому поки тільки 3,5 млрд дол. з цієї суми призначено для виплати штрафів за порушення "Акту про чисту воду", у той час як багато експертів не виключають, що такі виплати можуть значно зрости. Зокрема, вони можуть перевищити 17,5 млрд дол., якщо владі вдасться довести звинувачення компанії в злочинній недбалості. BP його відкидає. Минулого місяця BP вже отримала попереднє схвалення суду на запропоновану компанією врегулювання претензій приватних осіб і компаній. Нафтовий гігант має намір виплатити їм 7,8 млрд дол. Остаточне рішення з цього угодою повинно бути прийнято на засіданні 8 листопада.
Нинішній глава BP Роберт Дадлі прагне повернути компанію до нормального життя - з-за невизначеності з приводу кінцевих витрат у зв'язку з катастрофою акції нафтового гіганта зараз, як і раніше, коштують на третину дешевше, ніж на початку квітня 2010 року. Останнім часом життя топ-менеджерам попсували і російські партнери по ТНК-ВР з консорціуму AAR. У підсумку компанія має намір продати свої 50% СП, за які, за оцінками експертів, вона може отримати до 30 млрд дол.