ua en ru

Бойко запропонував російській стороні розглянути можливість транспортування середньоазіатського газу через територію Росії в Україну, - джерело

Під час візиту української делегації до Москви для участі в засіданні комітету з економічного співробітництва РФ і України питання перегляду газових угод обговорили голова правління "Газпрому" Олексій Міллер і міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко. Про це пише видання "Комерсант-Україна".

У Міненерго і "Газпромі" від коментарів з даного питання відмовилися. Але високопоставлене джерело видання в міністерстві розповіло, що Бойко запропонував Росії два варіанти вирішення проблеми - переглянути угоду і знизити ціну газу або почати транспортувати середньоазійський газ через територію Росії в Україну, в іншому випадку Україна підніме вартість транзиту палива по своїй території. "У нас є можливість закуповувати 25-30 млрд куб. м газу в Середній Азії по 200-220 дол. за тисячу кубометрів. Цього вистачить, щоб якось компенсувати ціну російського газу, який за підсумками року в середньому буде коштувати близько 250 дол.", - відзначило джерело. Воно нагадало, що Україна в цьому році закупить у Росії 50 млрд куб. м газу - тобто більше, ніж будь-яка з країн Східної Європи. "Ми впевнені, що втрачати такий ринок не в інтересах "Газпрому'", - говорять в Міненергоугле.
Але жоден із запропонованих варіантів Росію не влаштував, стверджує джерело видання, близьке до "Газпрому". "Якщо Україна хоче переглянути ціну, їй доведеться вступити до Митного союзу або об'єднати "Нафтогаз" з "Газпромом". Інакше ціна залишиться тією ж", - заявило джерело.
Нагадаємо, вчора, 7 червня, відбулося засідання комітету з економічного співробітництва РФ і України за участю глав урядів двох країн. За словами Миколи Азарова, в України немає проблем у розрахунках, "ми платимо своєчасно, але переконані, що чинна угода (по постачаннях) не відповідає реаліям сьогоднішнього дня і є досить обтяжливою для української економіки". Прем'єр-міністр України висловлював надію, що на засіданні комітету сторонам вдасться знайти взаємовигідне рішення з цього питання, а також з інших питань порядку денного.