Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко і голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер і обговорили питання співпраці Росії і України в газовій сфері, повідомило управління інформації "Газпрому".
Відповідаючи на питання журналістів про те, чи обговорювався на переговорах з українською стороною проект "Південний потік", Міллер сказав: "Так, обговорювався - ми запросили міністра енергетики України і керівництво "Нафтогазу України" на урочисту церемонію початку будівництва "Південного потоку" в грудні цього року в Краснодарському краї".
В даний час Росія і Україна перебувають у стадії затяжних переговорів щодо коригування контракту на постачання газу Україні. Україна наполягає на наданні їй знижки на російський газ. У свою чергу, "Газпром" хоче отримати контроль над українською газотранспортною системою (ГТС). Ряд факторів, у тому числі затягування Україною вирішення цього питання, послужили поштовхом до прийняття рішення про початок будівництва "Південного потоку" вже в грудні 2012 р.
Україна не раз заявляла, що "Південний потік" є "убивчим" для країни і перетворить українську ГТС в купу металобрухту.
У I кварталі 2012 р. ціна на російський газ для України зросла до 416 дол. за 1 тис. куб. м з 400 дол. в IV кварталі 2011 р.
Проект "Південний потік" реалізується з метою диверсифікації маршрутів поставок природного газу європейським споживачам і передбачає будівництво газопроводу через акваторію Чорного моря в країни Південної і Центральної Європи.
Загальна проектна продуктивність морської ділянки "Південного потоку" складе 63 млрд куб. м в рік. Дві третини його потужностей може бути заповнено "старим" газом - з уже існуючих трубопроводів. Введення в експлуатацію першої нитки газопроводу заплановано на кінець 2015 р. Орієнтовна вартість "Південного потоку" оцінюється в 15,5 млрд євро, з яких близько 10 млрд євро припадає на морську частину.
Партнерами "Газпрому" (50%) в проекті виступають фанцузская EdF, німецька Wintershall Holding (по 15%) і італійська ENI (20%).