ua en ru

Бойко і Міллер обговорили питання постачань газу в Україну

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко і голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер обговорили сьогодні в Москві питання взаємодії в газовій сфері, повідомила прес-служба Газпрому, передає РБК.
Зокрема, мова йшла про постачання газу на Україну в рамках чинного довгострокового контракту. Інших подробиць переговорів не повідомляється.
5 липня ц.р. Міллер і Бойко в черговий раз обговорювали, на прохання української сторони, можливість зниження цін на газ для України. За підсумками зустрічі Міллер тоді зазначив: "Нічого нового сказати не можу. Питання про коригування цін на газ для наших українських друзів може бути розглянуто при злитті" Газпрому "і НАК" Нафтогаз Україна ".
"Газпром" як і раніше не має наміру змінювати формулу ціни на газ для України і прив'язувати її до інших видів енергоносіїв, повідомив 6 червня ц.р.журналістам в Сочі Міллер. "Це (діюча формула ціни) абсолютно ринковий підхід, і винаходити щось для кого-небудь, якісь інші формули, прив'язані до інших енергоносіях, не будемо", - заявив Міллер. При цьому він нагадав про поточні тенденції на газовому ринку.
За його словами, з початку 2011 р. по теперішній час в порівнянні з аналогічним періодом 2010 р. експорт газу в українському напрямку виріс на 22%. "Це безпосередньо позначається на доходах Україні", - сказав А. Міллер.
Україна в I кварталі 2011 р. купувала газ в Росії за ціною 263 дол за 1 тис. куб. м з урахуванням знижки в 100 дол Раніше прем'єр-міністр республіки Микола Азаров заявляв, що справедлива ціна газу для країни становить близько 200 дол за 1 тис. куб. м. "Газпром" вважає вартість газу для України економічно обгрунтованою відповідно до "газовими контрактами". Крім того, російський концерн заявляє, що Україна могла б заощадити 8 млрд дол, якби вступила в Митний союз Росії, Білорусії і Казахстану. Десятирічні контракти на поставку російського газу в Україну і його транзит через територію цієї країни сторони підписали в січні 2009 р. Відповідно до домовленостей, РФ надала Україні знижку в розмірі 100 дол, яка поширювалася на обсяги постачань до 30 млрд куб. м в 2010 р. і 40 млрд куб. м - в наступні роки.