Найбільші американські банки за підсумками 2012 р. виплатили своїм співробітникам преміальні на 20 млрд дол. Сукупний бонусний пул для готівкових виплат співробітників Уолл-стріт виріс на 8%. Про це повідомив головний аудитор Нью-Йорка Томас Дінаполі.
В середньому працівник фінансового сектора Нью-Йорка отримав бонус у розмірі 122 тис. дол. Правда, ці цифри поки не йдуть ні в яке порівняння з докризовими.
Причому, як стверджує чиновник, значну частину цього приросту забезпечили відкладені компенсації минулих років, термін отримання яких підійшов у 2012 р. Для порівняння, в 2006 р. на виплату бонусів нью-йоркським співробітникам банки витратили рекордні 34,3 млрд дол.
Поточною щедрістю керівництва нью-йоркські банкіри також зобов'язані гарним фінансовими показниками своїх компаній. Приміром, брокерсько-дилерські операції на NYSE в минулому році принесли банкам майже 24 млрд дол. прибутку - втричі більше, ніж роком раніше. Для окремих гравців, таких як JP Morgan, минулий рік вже втретє поспіль виявився рекордним з точки зору чистого прибутку.
Разом з тим, незважаючи на хороші показники, банкіри продовжують скорочувати витрати і звільняти персонал. За підрахунками головного аудитора Нью-Йорка, зараз на галузь працюють 169,7 тис. городян - приблизно на 1 тис. менше, ніж роком раніше. Причому в поточному році скорочення персоналу може продовжитися.
Крім самих співробітників зростанню їх бонусів раділа і міська влада, для якої Уолл-стріт завжди була істотним джерелом поповнення бюджету. На фінансовий сектор припадає 23% всіх виплачуваних зарплат в Нью-Йорку, при тому що самі співробітники становлять лише 5% від сукупного числа працюючих городян.
Дохідна частина бюджету штату Нью-Йорк на 14% складається з податкових надходжень з Уолл-стріт, хоча ще до кризи цей показник знаходився на рівні 20%.
Для самого міста подібне співвідношення з кризою впало ще більше - замість колишніх 14% податки з банкірів складають лише 7% від усього бюджету. У зв'язку з цим деяку заклопотаність влади викликає подальша тенденція до відкладеним бонусам. Піддавшись тиску громадськості і прагнучи утримати співробітників, багато банків намагаються розтягувати виплату премій на тривалий термін. Приміром, Morgan Stanley буде виплачувати своїм співробітникам бонуси за 2012 р. в протягом трьох років.
Читайте також: Прибуток банків США у 2012 р. виріс до шестирічного максимуму