ua en ru

Бондарєв запропонував запровадити податкову соціальну пільгу в розмірі прожиткового мінімуму

Народний депутат Костянтин Бондарєв (фракція "БЮТБ") зареєстрував у Верховній Раді (ВР) України проект закону про внесення змін до Податкового кодексу щодо розміру податкової соціальної пільги та особливостей оподаткування доходів окремих категорій громадян, повідомляє прес-служба фракції.
"Необхідність прийняття таких змін до Податкового кодексу України зумовлена необхідністю підвищити рівень соціального захисту найбільш незахищених громадян: працівників, віднесених до 1, 2, 3 та 4 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, медиків, педагогів, а також дітей війни.. З огляду на постійно зростаючий рівень цін на товари першої необхідності, підвищення житлово-комунальних тарифів, медичних, освітніх та транспортних послуг, ліків, а також відсутність у держави можливості суттєвого підвищення грошових виплат найбільш соціально незахищеним громадянам, вбачаю за доцільне вже з 2012 р. запровадити податкову соціальну пільгу в розмірі 100% прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленого законом на 1 січня звітного податкового року, - передбаченої для будь-якого платника податку", - заявив Бондарєв, нагадавши, що згідно з чинними нормами Податкового кодексу до 1 січня 2015 р. вказана податкова соціальна пільга застосовується у обсязі 50% від пропонованого розміру.
За його словами, законопроект передбачає також підвищення соціального захисту працівників, віднесених до 1, 2, 3 та 4 категорій осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які отримували заробітну плату нижчу за середньомісячну в цілому по країні, яка у 2010 р. складала 2239 грн, працівників медичних закладів та закладів освіти, середньомісячна заробітна плата яких вже за 6 місяців 2011 р. складала відповідно 1607 та 1820 грн, а також працівникам, які є дітьми війни. Також для працівників, віднесених до 1, 2, 3 та 4 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, працівників медичних закладів та закладів освіти, а також працюючих дітей війни запровадити ставку податку у розмірі 10% бази оподаткування щодо їхнього доходу у формі заробітної плати.