Більшості винних в незаконному використанні таємної корпоративної інформації в США вдається або отримати невеликий термін, або взагалі уникнути в'язниці. Експерти пояснюють це готовністю обвинувачених співробітничати із слідством, а також невеликими розмірами доходів від торгівлі інсайдом, пише РБК daily.
Згідно підрахункам Bloomberg, майже половина з 43 обвинувачених в інсайдерській торгівлі, справи яких розглядалися федеральним судом Манхеттену в останні вісім років, змогли уникнути тюремного ув'язнення. При цьому ті, хто все ж таки потрапив у в'язницю, повинні були в середньому провести там 18,4 місяця. Найбільший термін позбавлення волі по таких справах досяг десяти років.
Таке м'яке покарання для багатьох шахраїв-інсайдерів пояснюється насамперед їх готовністю співробітничати із слідчими органами. Так, з обвинувачених у справі про торгівлю інсайдерськой інформацією американського підрозділу банку UBS тільки колишній менеджер банку Мітчел Гуттенберг був засуджений в 2007 р. до шести з половиною років в'язниці. Решта відповідачів завдяки співпраці із слідством залишилася на волі.
Більш того, деякі торговці інсайдом, щоб пом'якшити покарання, готові не просто співробітничати із слідством, але і служити інформаторами правоохоронних органів в майбутньому. Так, за даними Bloomberg, більше десяти юристів, топ-менеджерів і трейдерів в рамках поточних процесів погодилися доносити американським держорганам на своїх знайомих, замішаних в інсайдерській торгівлі, сподіваючись на поблажливість звинувачення.
Як розповів професор Duke Law School Семюел Б'юелл, ще одна пом'якшувальна обставина, яка може врахувати суд, - незначний розмір доходу від продажу секретної інформації. Крім того, судді беруть до уваги і ступінь провини підсудного. «Завжди є люди, які грають в цих випадках незначну роль», - повідомив партнер нью-йоркського офісу юридичної компанії Salans Ренді Брегман. Як відзначають експерти, опитані Bloomberg, іноді винні розраховують на пом'якшення вироку через хвороби близьких родичів.