Більшість проблем, які існують на ринку послуг зберігання зерна, обумовлюється недосконалим нормативно-правовим регулюванням. Про це на нараді в Антимонопольному комітеті України заявив його голова Олексій Костусєв, передає кореспондент РБК-Україна.
«Значна кількість проблем, які існують на ринку послуг зберігання зерна обумовлюються недосконалістю нормативно-правового регулювання», - сказав глава АМКУ. Він зазначив, що в першу чергу - це відсутність механізму розрахунку тарифів у цій сфері. За його словами, для забезпечення стабільності на ринку зерна та його зберігання необхідно здійснити низку заходів, зокрема розробити порядок формування тарифів на послуги зберігання зерна, механізм проведення реалізації на конкурентних умовах того зерна, що не було вчасно, у відведений термін забрано з зернових складів.
«Розробити механізм компенсації зернозберігаючим складам понесених ними надлишкових витрат, що стосується цін на послуги зберігання зерна, на які розповсюджується державне цінове регулювання, або під обсяг якого була одержана бюджетна позика у режимі державних заставних закупівель», - сказав О.Костусєв.
Крім того, потрібно зобов'язати зернові склади надавати своїм клієнтам розрахунки витрат для підтвердження обґрунтованості підняття цін на послуги зберігання зерна.
«Розглянути питання доцільності запровадження державного регулювання плати за послуги зберігання зерна, зокрема шляхом встановлення граничного рівня рентабельності зерноскладів», - сказав він. Глава АМКУ також повідомив, що АМКУ запропонує всі ці кроки на розгляд уряду.