Болгарія не стала зупиняти попередні роботи з будівництва газопроводу "Південний потік" на своїй території, незважаючи на українську кризу.
Болгарія не стала зупиняти попередні роботи з будівництва газопроводу "Південний потік" на своїй території, незважаючи на українську кризу. Про це повідомив прем'єр-міністр Болгарії Пламен Орешарский, передає Reuters.
"Підготовчі роботи по "Південному потоку" тривають, вони не були припинені. Однак у найближчі кілька тижнів ми будемо уважно спостерігати за відносинами Євросоюзу і Росії", - зазначив політик.
Раніше Орешарский заявляв, що робота над спільним з Газпромом проектом повинна бути на якийсь час заморожена - на дні або навіть тижні - через політичний переворот в Україні.
Також сьогодні в інтерв'ю німецькій газеті die Welt єврокомісар з енергетики Гюнтер Еттінгер заявив, що переносить переговори з російською стороною щодо "Південного потоку" на невизначений термін у відповідь на події в Криму. Еттінгер зазначив, що на даний момент Європа не відчуває проблем з поставками газу: запаси газу в резервуарах на території країн ЄС достатні, до того ж завершення зими знижує рівень споживання газу на опалювальні потреби.
Попередні роботи з будівництва "Південного потоку" в Болгарії почалися в листопаді 2013 р. В цілому проект приверне в країну 3,5 млрд євро прямих інвестицій.
"Південний потік" - глобальний інфраструктурний проект Газпрому по будівництву газопроводу потужністю 63 млрд куб. м через акваторію Чорного моря в країни Південної і Центральної Європи в цілях диверсифікації маршрутів експорту природного газу і виключення транзитних ризиків. Морська ділянка газопроводу "Південний потік" пройде по дну Чорного моря від компресорної станції "Російська" на російському узбережжі до узбережжя Болгарії. Загальна протяжність чорноморської ділянки складе більше 930 км, максимальна глибина - більше 2 км. Сухопутна ділянка газопроводу протяжністю 1 455 тис. км пройде через території Болгарії, Сербії, Угорщини та Словенії.
Підписання угоди акціонерів компанії South Stream Transport відбулося 16 вересня 2011р. Відповідно до документа, частка участі ВАТ "Газпром" у проекті морського газопроводу становить 50%, італійської ENI - 20%, німецької компанії Wintershall і французька EDF - по 15%. Перші поставки газу газопроводом заплановано на кінець 2015 р.