Більше половини дітей в Маріуполі, Донецьку, Горлівці та Єнакієвому Донецької області стали свідками подій, пов'язаних з війною. Такі висновки зробив дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) після проведення в травні експрес оцінки соціально-психологічного стану дітей, йдеться в повідомленні прес-служби міської ради.
Так, дослідження включало психологічну оцінку 204 дітей і дискусії у форматі фокус-груп з 48 батьками та іншими членами сімей. У всіх містах до проведення оцінки залучалися місцеві психологи.
В досліджених групах різноманітні психологічні методи оцінки виявили підвищений стрес серед приблизно чверті дітей 3-6 років, у кожної шостої дитини у віці 7-12 років і у чверті дітей 13-18 років.
Майже 40% дітей у віці від 7 до 12 років і більше половини дітей 13-18 років стали безпосередніми свідками подій, пов'язаних з війною.
76% дітей у віці 7-12 років і 43% дітей у віці 13-18 років відчували страх, коли стали свідками вищеописаних подій.
Для поліпшення психологічної допомоги дітям та їх батькам, родичам в регіонах України, де прямо або побічно відбувалися акти насильства і заворушення фахівці ЮНІСЕФ рекомендують провести тренінги для батьків щодо подолання їх власного стресу, обговорення поточних подій з дітьми, виявлення стресів, травм у дітей, зменшення стресу у дітей (перша психологічна допомога), практичним порадам по адаптації до мінливої середовищі (військовим діям, внутрішнього переселення тощо).
Також ЮНІСЕФ порекомендував провести тренінги для психологів (в школах, центрах соціальних служб тощо) щодо виявлення психологічних потреб дітей і їхніх батьків, а під час літніх шкільних канікул надати соціально-психологічну підтримку дітям та їх батькам, родичам шляхом організації літніх таборів, а також забезпечити відпочинок дітей з можливостями для ігор і розвитку.