Інвестори все більше вірять у зростання світової економіки. Керуючі фондами збільшили вкладення в акції, нерухомість та сировину. Про це свідчить серпневе опитування керуючих активами, проведений BofA Merrill Lynch, повідомляє Reuters.
У глобальному опитуванні, що проводилося з 3 по 9 серпня, взяли участь 173 респондента з сукупною вартістю активів під управлінням в 491 млрд дол. Серед них число інвесторів, які з оптимізмом дивляться на перспективи світової економіки протягом найближчих 12 місяців, перевищило число песимістів на 15%.
Зміна в порівнянні з попереднім місяцем склало 28 процентних пунктів, - це найзначніше зростання з квітня-травня 2009 р., часу виходу світової фінансової системи з найбільш жорсткої фази кредитної кризи.
Сукупний індекс очікувань зростання BofA Merrill Lynch (Growth Expectations Composite) за місяць виріс до 49 з 37 пунктів.
У порівнянні з попереднім місяцем інвестори також стали менше побоюватися можливого падіння корпоративних прибутків.
Нова хвиля оптимізму піднімається на тлі зростаючих очікувань активного втручання ЄЦБ в ситуацію на ринку.
"Серпневий сплеск оптимізму пов'язаний швидше з очікуваннями і потенціалом політичних кроків, ніж з позитивною економічною статистикою. Як можна зробити висновок з результатів опитування, небезпека тепер в тому, що бездіяльність з боку політиків може викликати негативну реакцію на глобальних ринках", - вважає Гері Бейкер, керівник європейського відділу стратегічних корпоративних інвестицій BofA Merrill Lynch Research.
"Займані інвесторами позиції не дають підстав вважати, що в інвестиційному циклі настав перелом. Інвестори побоюються виходити з облігацій і продовжують цуратися акцій компаній із секторів з яскраво вираженою циклічністю", - зазначив Майкл Хартнетт, глава відділу глобальних стратегічних інвестицій BofA Merrill Lynch Global Research.
Зростаючий апетит до ризику підштовхує керуючих до інвестування в різні класи активів, хоча зростання їх активності помітно відстає від різкого злету оптимістичних настроїв щодо перспектив світової економіки.
Частка вкладень у нерухомість перейшла в зону переваги всього вдруге з 2007 р. і досягла найвищого значення з січня 2007 р.
З поліпшенням прогнозу зростання та інфляції інвестори збільшили свої вкладення в акції ринків, що розвиваються в цьому місяці. Після трьох місяців недоваги в енергетичних паперах керуючі збільшили експозицію в серпні.
Серед ринків, що розвиваються інвестори як і раніше вважають кращими Таїланд, Корею і Китай. Турецькі акції, які виросли приблизно на 32% в 2012 р., також викликають сплеск інтересу.
Однак незважаючи на зміцнення глобальних енергетичних ринків, інвестори зрізали аллокації в російських акціях, відзначають експерти BofA ML.