Завдяки експорту електроенергії зберігаються робочі місця у вугільній промисловості, - експерт
Збільшення експорту електроенергії дозволить вугільним підприємствам, які сьогодні не працюють на повну потужність, заробити гроші на зарплати шахтарям і підтримувати технологію видобутку, - вважає голова Конфедерації вільних профспілок України та Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.
Нагадаємо, згідно з опублікованими Міністерством енергетики та вугільної промисловості даними, в січні-вересні поточного року експорт української електроенергії в порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшився на 4,2% і склав 7,455 млрд кВт/год.
"Сьогодні, коли вугілля тимчасово не потрібен, шахти просто гинуть, знижуються зарплати, люди звільняються. Наведу в приклад шахту «Стаханова», яка штучно стримує свою роботу і видобуває 700-1000 тонн вугілля в добу, в той час як могла б видобувати в рази більше. Те ж саме відбувається і на багатьох інших українських шахтах", - зазначив Волинець.
За його словами, збільшення споживання вугілля електростанціями допоможе як державним, так і приватним вугільним підприємствам стабільно працювати і зберегти колектив.
"Найголовніше - це дозволить зберегти працездатність шахт, що вкрай важливо в соціальному розрізі, так і з точки зору енергетичної безпеки. Якщо ми не збережемо шахти, то завтра доведеться купувати польський або російський вугілля в два рази дорожче", - заявив Волинець.
Як повідомлялося, право експортувати електроенергію з України ділиться на річних і місячних аукціонах "Укренерго". З-за низької вартості електроенергії в Європі участь в торгах приймає тільки енергохолдинг ДТЕК, так як інші учасники ринку не виявляють до них інтересу. В цьому році компанія ДТЕК озвучила плани експортувати 10 млрд квт.год електроенергії. Під спалювання на експорт електроенергії буде видобуто близько 7 млн тонн рядового вугілля, що дозволить забезпечити роботою 20 тис. шахтарів - близько 10% всіх робочих місць у вугільній галузі.